Tani druk

Reklama na billboardach

Dobra reklama to podstawa obecnego konsumpcyjnego świata. Przy tak ogromnej liczbie firm konkurujących o klientów bez właściwej promocji swoich towarów i usług ciężko by było zdobyć pozycję na rynku. Na lokalnych rynkach jeszcze ta sztuka czasami by się udawała, ponieważ informacje o dobrej firmie rozchodziły by się drogą pantoflową, ale na zdobycie rynków lokalnych raczej byłoby ciężko. W związku z tym gdzie by się nie rozejrzeć, konsumentów zalewają falenajróżniejszych form reklamowych.

billboard

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com

Praktycznie wszystkie rodzaje mediów są ich pełne, prasa, radio i telewizja sporą część dochodów właśnie czerpią z reklamowych spotów i banerów. Dochodzi do tego jeszcze zewnętrzna reklama, umieszczona na przykład na pojazdach komunikacji miejskiej, plakatach czy billboardach. W zależności od miejsca, w którym dana reklama jest pokazywana, może trafiać do określonej grupy docelowej. Powinno się przyglądnąć kilku rodzajom reklam nieco bliżej i zastanowić się, jakie będą miały wady i zalety.

fotografia reklamowa

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com

Do często i chętnie stosowanych przez agencje reklamowe rodzajów reklam zaliczana jest reklama na billboardach (zobacz tu: ). W rzeczywistości ta reklama wygląda ta, że na dużej, szerokiej na kilka metrów tablicy nakleja się plakat reklamowy. Tablice, na jakich taka reklama jest sprzedawana ustawione są najczęściej przy wjazdach do miejscowości i w miejscach, gdzie może przebywać duża ilość ludzi. Przykładowo billboard w Gdańsku (zainteresowany? ) z całą pewnością można będzie znaleźć przy wylotowej dróg na południe polski, lecz również sporo powinno ich być także przy każdym parkingu w okolicach hipermarketów i przy głównych arteriach miejskich. Takie umiejscowienie reklamy ma na głównie na celu dotarcie do potencjalnie dużej liczby klientów. Z reguły reklamy emitowane na billboardach są proste i łatwe do oglądnięcia w krótkim czasie. Kierujący samochodem jadąc autostradą nie będzie miał możliwości na czytanie długich tekstów, dlatego też reklamowe agencje wolą się skupić na hasłach krótkich, łatwych do ogarnięcia jednym spojrzeniem. Do tego dokładany jest ciekawy obraz, często zabawny albo śmieszny, i jak się to wszystko dobrze wykreuje, to z całą pewnością reklama – strona przedsiębiorstwa: odnośnik do serwisu – przyniesie spore efekty.