Tani druk

A może mały wypoczynek na Mazurach?

To koszmarne, gdy w trakcie gorącego weekendu, np. w połowie lipca, zamiast odpoczywać w miłym miejscu, na nieszczęście zarabiamy na chleb albo najzwyczajniej kisimy się w domu. A może by tak po prostu pojechać na Mazury? Należy się pośpieszyć, bo rośnie moda na Krainę Tysiąca Jezior, także wśród obcokrajowców, zatem bardzo możliwe, że za pewien czas Mazury, choć ciągle ładne, raczej nie będą tak dziewicze, nieznane.

W wielu przypadkach zwłaszcza taka młodsza część polskiego społeczeństwa sądzi, że Mazury są w porządku, lecz dla emerytów, rodzin z dziećmi oraz nudziarzy. Najzupełniej nieprawdziwy obraz Mazur! Np.

Jeśli zafascynował Cię prezentowany tu temat, to sprawdź też oryginalny materiał (https://www.golden-cars.pl/2021/05/26/czy-warto-wynajmowac-auto-na-wakacje/) – on również posiada ciekawe informacje.

Giżycko, urokliwy Ełk czy Mikołajki w trakcie wakacji tętnią życiem, zatem (kliknij w link) nawet zwolennicy clubbingu w żadnym wypadku nie powinni za bardzo narzekać na znużenie, brak kapitalnych rozrywek!

W szczególności ełcka promenada jest miejscem, w którym na szukających nocnych uciech czeka dużo fajnych miejsc. Jednakże Mazury to przede wszystkim odpoczynek nad wodą. A kiedy w rachubę wchodzą mazurskie jeziora, ciężko co najmniej raz nie pływać na kajaku!

spływ kajakowy

Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Można powiedzieć, że choć dużo słyszy się o mało przyjemnych wypadkach w czasie kajakowania, to zasadniczo nie należy się zbytnio przejmować. Prawda jest taka, iż kajaki są najzupełniej bezpieczne – o tym tu . Naturalnie przy optymistycznym założeniu, że w kajaku znajdują się trzeźwe osoby, które do tego posiadają kapoki. To wielce istotne, aby docenić bardzo dużą rangę zachowania zasad bezpieczeństwa.

Istotne jest również to, aby zwrócić należytą uwagę na niebo – bo wiadomo, pogoda szybko się zmienia, zatem czymś mało przyjemnym jest złapanie deszczu – z burzą, w trakcie kajakowania, na środku jeziora. Jednak tak czy siak w przeważającej większości Mazury są fajną krainą, która powoduje, iż człowiek może nareszcie wypocząć.

Nigdy nie można uważać, że przynajmniej weekend gdzieś na Mazurach nie spowoduje, iż najzwyczajniej w świecie będziemy przyjemnie wspominali owy urlop. W takim razie: nie ma większego sensu kisić się w mieście, skoro można pojechać do Ełku albo Rynu. To fantastyczne miejsca. To pewne.

Źródło: www.kaylon.pl