Tani druk

Aktualności z Wejherowa

Z roku na rok zwiększa się ilość bezrobotnych. Dla regionu wejherowskiego, gdzie swą działalność prowadzi niewiele firm, poziom bezrobocia może budzić niepokój. Powiatowy Urząd Pracy zapewnia rozmaite formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako niepracujące. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z owej pomocy skorzystało w zeszłym roku blisko 800 osób. Jednak to tylko jedna z ofert pomocy z Urzędu Pracy.

Poza kursami, powszechnie znaną i stosowaną formą na zdobycie praktyki, szczególnie dla ludzi młodych, nieposiadających doświadczenia zawodowego są staże. Jest to forma, która polega na nabywaniu umiejętności praktycznych, ale bez zobowiązań z pracodawcą. W czasie podejmowania stażu urząd zapewnia stażyście stypendium które wynosi około 120 % zasiłku dla bezrobotnych. Czytaj Urząd Pracy oferuje także dotacje na rozpoczęcie działalności.

Czy spodobał Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj poza tym szczegółowe informacje (http://www.maszyny-jantech.pl/baterie-do-wozkow-widlowych/), ponieważ one także mogą być dla Ciebie bardzo ciekawe.

Przypuszczając, że choć część tych osób utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – są szanse, że będą się rozbudowywać a co za tym idzie angażować kolejnych pracowników. Udzielając dotacji, Urząd Pracy niejako dostarcza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy dla innych. Jakie zawody poszukiwane są na terenie Wejherowa? Wystarczy spojrzeć na tablicę ogłoszeń lub przejrzeć oferty pracy w sieci. Najszybciej będzie wpisać w wyszukiwarce frazę: oferty pracy Wejherowo – a zobaczymy aktualne oferty.Reszta na

Już za chwilę odbędzie się rozpoczęcie sezonu, a razem z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe.

Jeżeli masz chęć zdobyć dodatkowe dane na przedstawiany temat, odkryj ponadto inne nasze strony na zbliżony temat – one również są interesujące.

To idealne wyjście, zwykle dla ludzi, którzy nie posiadają stałej pracy. Dobrą stroną prac sezonowych jest to, że pracodawcom nie tyle zależy na świadectwach ukończonych szkół, co na naszej aktywności zawodowej a także potrzeby rozwoju własnej wiedzy, przez co obowiązki mogą realizować młode, jak również te doświadczone osoby.

Pretending to work

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Na skutek swego atrakcyjnego położenia, niedalekiej odległości od morza Wejherowo może czerpać korzyści z turystyki, która zawsze idzie w parze z dodatkowymi miejscami pracy. Osoby z Wejherowa decydując się na podjęcie pracy w nadmorskich miejscowościach nie są także zobowiązane do przeprowadzki z miejsca zamieszkania, co należy uznać za niejako korzystną sytuację.
Poczytaj też o