Tani druk

Aktualności z Wejherowa

Z roku na rok zwiększa się ilość zarejestrowanych jako bezrobotne. Dla regionu wejherowskiego, gdzie swą działalność prowadzi niewiele firm, wskaźnik bezrobocia może budzić niepokój. Powiatowy Urząd Pracy aranżuje różnego rodzaju formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z tej formy pomocy skorzystało w zeszłym roku około 800 osób. Ale to nie jedyna oferta pomocy z Urzędu Pracy.

Poza kursami, cenioną formą na zdobycie praktyki, z reguły wśród ludzi młodych, z brakiem doświadczenia zawodowego są staże. Jest to metoda, która polega na zdobywaniu umiejętności praktycznych, jednak bez nawiązywania stosunku pracy z pracodawcą.

Jeśli uważasz, że wiadomości zawarte w opisywanym artykule są godne Twojego zainteresowania, kliknij tu – ten użyteczny link (https://www.hurtplus.pl/art-spozywcze-c-133.html) także Cię zafrapuje!

W okresie odbywania stażu urząd zapewnia stażyście stypendium które wynosi około 120 % zasiłku dla bezrobotnych. Urząd Pracy zapewnia również środki finansowe na rozpoczęcie działalności. Wychodząc z założenia, że chociaż część tych osób zachowa się przez dłuższy czas na rynku – jest nadzieja, że będą się rozwijać a co za tym idzie angażować kolejnych pracowników. Udzielając dotacji, Urząd Pracy niejako dostarcza powiatowi nowych pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy dla innych. Jakie zawody są mile widziane na terenie Wejherowa? Wystarczy spojrzeć na tablicę ogłoszeń lub też przejrzeć oferty pracy w sieci. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce frazę: oferty pracy Wejherowo – a zobaczymy aktualne propozycje pracy.

Już na dniach nadejdzie sezon wiosenno-letni, a wraz z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe. To doskonała propozycja, przeważnie dla tych osób, które nie mają stałej pracy. Stroną dodatnią prac sezonowych jest to, że przełożonym nie tyle zależy na dyplomach, co na zaangażowaniu oraz chęci rozwoju własnych umiejętności, przez co pracę mogą realizować młode, jak również te doświadczone osoby. Zobacz oferty pracy zarządca nieruchomości.

praca

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Na skutek swego atrakcyjnego położenia, niedalekiej odległości od morza Wejherowo może czerpać korzyści z przemysłu turystycznego, który zazwyczaj wiąże się z dodatkowymi miejscami pracy.

Kliknij bez obaw ten link a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (http://www.grupapartner.pl/oferta/uslugi-partner-serwis/szybki-montaz-i-remonty-przekladni.html) opublikowano niezwykle interesujące informacje. One również są dające do myślenia.

Osoby z Wejherowa decydując się na pracę w nadmorskich kurortach nie są także skazane na opuszczenie miejsca zamieszkania, co można uznać za niejako korzystną sytuację.