Tani druk

Automatyka przemysłowa w służbie ludziom

Jeżeli kiedykolwiek czytaliście coś na temat dawnego przemysłu, bez wątpienia słyszeliście wiele o wielkich katastrofach, które czasem nawiedzały fabryki.

Niegdyś nawet mały pożar potrafił zabić tysiące pracowników zakładów, gdyż nie respektowano (nie opracowano jeszcze) naczelnych norm BHP. Na dodatek nie opracowano jeszcze automatów, które zabezpieczyłyby życie pracowników. Analogicznie jest dziś w państwach biednych – ludzie pracują tam w złych warunkach.
afg.poznan

Źródło: http://www.afg.poznan.pl/
W mediach każdego roku można oglądać doniesienia o kolejnych kataklizmach. Dzisiejsza automatyka przemysłowa może uratować wiele żyć, więc musimy być wdzięczni za taką zbawienną technologię.Taka automatyka to nie tylko proste w przechowalniach. We współczesnych zakładach produkcyjnych (nie piszemy tu o tych znajdujących się w krajach trzeciego świata) muszą być zamontowane rozliczne maszyny zabezpieczające. Najoczywistszym rodzajem broni przeciwko zagrożeniom są silne czujniki, które umieją wyłowić nawet najmniejszą woń zaprószonego ognia.
Biznes, mężczyźni

Autor: Biuro Prasowe Starter
Źródło: Biuro Prasowe Starter
Muszą być one instalowane we wszystkich halach, w których obecny jest ogień. Samo znalezienie źródła dymy to nie koniec – czujniki muszą być skomunikowane ze złożonym systemem. Następnym krokiem musi być włączenie wentylatorów, które usuwają dym z fabryki . To istotna rzecz, ponieważ zwykle to wyziewy są bardziej groźne dla człowieka, niż same płomienie.

Jeżeli zaintrygował Cię ten tekst, to przejdź na adres tej strony (https://tlumacz-przysiegly24.pl/cennik-pl/) i tam wyszukasz dużo więcej szczegółowych informacji.

Jeżeli w zakładzie stosowane są toksyczne materiały, ten fragment systemu chroniącego jest najistotniejszy.

Jednocześnie powinien włączyć się alarm, który oznajmia, że pracownicy muszą szybko udać się do wyjścia. Aby usprawnić opuszczanie nieruchomości przez zatrudnionych, mądrze jest zaznaczyć widocznie ścieżki do wyjść.
Warto namalować je fluorescencyjną farbą, by nawet przy dużym stężeniu dymu ludzie potrafi dostrzec drogowskazy.