Tani druk

Badania określające zadowolenie klientów

W obecnych czasach gdy każda organizacja prowadzi zaostrzoną konkurencje, dlatego ważny jest dobór właściwego i ,co najważniejsze, jak najbardziej obiektywnego badania marketingowego. Dobre badania marketingowe w ukażą relację między firmą a klientem i w ten sposób oceni się jakość obsługi klienta.

Dobrze opracowany i przeanalizowany raport z przeprowadzonego badania (sprawdź ofertę) może stać się cennym źródłem wiadomości dla kierownictwa. Niesie on odpowiedź na temat kierunków postępowania by budować pozytywną tożsamość marki, opracować standardy obsługi i podnieść jakość sprzedaży.

Najważniejsza metoda, czyli jak badać

Secretclient.com - badania marketingowe

Źródło: Secretclient.com

Metoda badań, która jest obecnie bardzo ważna to mystery shopping *więcej informacji tutaj. Przedstawia ona przebieg realnych doświadczeń klientów w wybranych punktach sprzedaży. Inna nazwa tego badania to tajemniczy klient. Badanie (badanie wzroku u optyka) to jest ukryte – pracownik nie wie, że ma do czynienia z tajemniczym klientem. Ta metoda badań marketingowych polega na obserwacji w warunkach naturalnych personelu pierwszej linii firmy usługowej przez przeszkolonego pracownika, zwanego audytorem. Po wizycie w takim punkcie sprzedaży, tajemniczy klient uzupełnia ankietę stworzoną przez firmę. To właśnie ona jest źródłem wiadomości interesujące pracodawców.

Firmy muszą badać

Potrzeba badania satysfakcji klientów jest bardzo istotna zwłaszcza, gdy firma spotyka się z niższymi niż dotychczas ocenami w badaniach satysfakcji, małą sprzedażą i gdy podejrzewany jest spadek jakości obsługi klienta. W szczególności dzięki metodzie mystery shopping przybliża się do patrzenia na firmę oczami klienta, a dzięki uzyskanym wynikom możliwe będzie podniesienie motywacji pracowników. Dodatkowo w obecnych czasach firmy muszą wymyślać wiele sposobów na przyciągnięcie klienta. Dlatego tak ważna staje się obsługa, ponieważ dzięki niej konsument będzie wiedział gdzie zechce coś kupić i czy do tego miejsca powróci.

Źródło: SecretClient.com