Tani druk

Bądźmy otwarci na rynek pracy

W końcu nadeszła wiosna, a wraz z nią w Żorach możemy zauważyć coraz większą ilość ofert pracy. Ta tendencja ma miejsce już od wielu lat. W większości wypadków bezrobotni mogą znaleźć zatrudnienie w handlu, usługach lub gastronomii.

Zaczynają pojawiać się możliwości zarobku opierające się na przemyśle budowlanym – póki co nieśmiało, lecz miejmy na uwadze, że wiosna dopiero się rozpoczyna, toteż ta tendencja za chwilę ulegnie zmianie.Jakimi sposobami miasto walczy z bezrobociem? Urząd Pracy w Żorach stara się o rozmaite formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących wpisów na ten temat? Przekazujemy Ci fantastyczną informację – kliknij po więcej w podany link i ciesz się tekstem.

Są to np. szkolenia zawodowe czy staże, które są zachęcającym pomysłem polegającym na opanowaniu praktyki. Ponad 2,3 mln zł poświęci w obecnym roku Powiatowy Urząd Pracy (InOffice – biura do wynajęcia warszawa) w Żorach na aktywizację osób bezrobotnych w regionie.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

(Zobacz oferty pracy włocławek) Ta robiąca wrażenie suma ma wystarczyć na staże dla około 175 osób i liczne szkolenia dla np. kasjerów, kierowców wózków widłowych, czy spawaczy. W 2014 roku zostanie przyznanych około 40 dotacji dla osób zakładających własną działalność.

Zadaniem projektu jest aktywizacja osób niepracujących i zainteresowanie tematem z zakresu przedsiębiorczości. Szczególnie na tego typu rozwiązania liczą bezrobotne kobiety, które ostatnimi czasy przedstawiają ponad 60 proc. z wszystkich bezrobotnych osób. Wielką szansą na zatrudnienie są dla nich np. koreańskie fabryki mieszczące się w Żorach, które co jakiś czas zgłaszają się do „pośredniaka” z zamiarem przyjęcia nowych pracowników.

praca grafik 3d Żory

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Aby przyjść z pomocą losowi, pomocne jest wykazanie się własną inicjatywą. Zbawienny może okazać się internet. Postanówmy więc poświęcić czas poszukując ofert, które widnieją na portalach poświęconych pracy. Nie obawiajmy się nowych dziedzin, bo być może zawód z pozoru niespełniający nasze oczekiwania okaże się ciekawy zarówno po względem ekonomicznym, jak i rozwoju własnej osoby. Wystarczy wpisać w sieci frazę: oferty pracy Żory, a być może dopisze nam szczęście i odnajdziemy swego przyszłego chlebodawcę. Kiedy mamy zamiar bardziej uściślić nasze wymagania zaznaczmy w tytule nasz zawód, dodając np. praca grafik 3d.