Zimny przedsionek i podmuchy wiatru spod progu zupełnie nie muszą znaczyć, że dobraliśmy liche drzwi wejściowe do budynku. Częstą przyczyną napływającego chłodu jest nieprawidłowo zainstalowana stolarka drzwiowa, niedostatek izolacji cieplnej pod podłogą.
Autor: Wendy
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci stolarki ścigają się w zapewnieniu drzwiom jak najwyższych parametrów termoizolacyjnych, jednakże parametry te mogą spełnione być jedynie, kiedy montaż drzwi (dowiesz się więcej) będzie poprawnie zrealizowany. Poprawnie zamontowany próg zatrzyma ciepło w korytarzu. Dzięki temu nagrzewanie tegoż wnętrza może być zbędne bądź zużyjemy o wiele mniej zasilania na ogrzanie przedsionka.
Kiedy chcesz dowiedzieć się czegokolwiek interesującego, to pomocna treść może dopomóc Ci w tym. Na takiej stronie odnajdziesz jedynie właściwe dane.
Ciepły montaż progu przeprowadzić zdołamy zarówno w czasie zamontowywania pierwszych drzwi wejściowych do budynku, jak także przy wymianie starych drzwi na nowe.
Kiedy próg skrzypi, to symptomy mogące świadczyć o tym, że przypuszczalnie podczas instalowaniu progu drzwiowego popełniono . Objawem nieprawidłowo zamontowanego i izolowanego progu drzwi wejściowych jest zbierająca się na styku z framugą ciecz. Zimową porą zaniepokoić winien nas także widok osadzającej się na progu szadzi. Zaś skrzypienie i odkształcanie się progu świadczą o jego niesolidnym zamocowaniu, co nawet po krótkim okresie eksploatacji może zmniejszyć szczelność przylegania drzwi do spodnich części ościeżnicy a również spowodować przedmuchy pod progiem.
Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie standardem staje się używanie progów z przegrodą termiczną, które instaluje się w przewodzie przygotowywanym wcześniej w posadzce pod drzwiami. Progi cieplne mają wypełnione powietrzem przegródki, jakie zapewniają prawidłową izolację powyżej poziomu posadzki. Nie chronią one jednak przed przenikaniem zimna pod podłogą, stąd też powierzchnia pod progiem musi zostać napełniona tworzywem termoizolacyjnym aż do warstwy cementu znajdującej się niżej ocieplenia posadzki. Całość wymaga jeszcze hydroizolacji od zewnątrz. W nowo zbudowanym domu z wstawieniem drzwi zewnętrznych musimy zaczekać do momentu ukończenia mokrych prac budowlanych. Błędem w sztuce będzie instalowanie drzwi na tymczasowych podporach, przed wylaniem podłogi, gdyż dojść może do naruszenia konstrukcji futryny. Tenże sposób osadzenia drzwi ma dodatkowo negatywny wpływ na trwałość progu.