Tani druk

Ciężko aktualnie dostać dobrą posadę

Ciężko dzisiaj znaleźć dobrą posadę. Wielu młodych ludzi, którzy skończyli wybrane przez siebie kierunki napotykają tutaj duże problemy. Często zdarza się, że młody absolwent nie znajduje pracy stosunkowo długi okres czasu, lub pracuje w zawodzie, który wcale nie ma nic wspólnego z kierunkiem, jaki studiował. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele. W głównej mierze aktualnie mamy taką sytuację, że praktycznie każdy młody człowiek chce studiować, w większości uczelnie są bezpłatne, przynajmniej pierwszy fakultet. Poza tym szefowie biur zatrudniają tylko osoby z wyższym wykształceniem.

praca

Autor: Fabian Linzberger
Źródło: http://www.flickr.com
Dochodzi często do sytuacji, w której pracodawca wymaga od osoby, którą pragnie zatrudnić na stanowisku kasjera nie tylko ukończonych studiów, ale również znajomości języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym. Ukończenie studiów w dzisiejszych czasach nie stanowi o czyjejś wyjątkowości, o ile nie ukończyło się dwóch, albo nawet trzech fakultetów, najlepiej z sukcesami na olimpiadach naukowych, w dodatku dobrze, aby absolwent znał co najmniej dwa obce języki na poziomie komunikatywnym i naturalnie przydało by się, aby miał już jakąś praktykę w zawodzie, nawet niezwiązanym ze studiami. Wówczas na pewno dostanie dobrze płatną posadę.

Jednak niestety nie każdy młody człowiek ma na tyle siły i zdolności, żeby być w stanie tak wiele dokonać.

Chciałbyś znaleźć zbliżone publikacje na taki temat? Ta użyteczna strona (https://www.eccoholiday.com/wakacje-samolotem/hiszpania/gran-canaria/ifa-continental/) publikuje dokładnie to, czego poszukujesz.

Często ukończenie jednego kierunku jest trudne samo w sobie i młody człowiek otrzymuje papier bez dodatkowych sukcesów, jest w sytuacji, gdzie trudno będzie mu dostać opłacalną pracę, a już na pewno w swoim zawodzie.
Więcej o pracy na

praca

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Wyjątek stanowią może studia mocno oblegane jak automatyka i robotyka, informatyka, biotechnologia itp. Większość kierunków jednak, głównie humanistycznych, mimo że kształci intelekt, umiejętność logicznego i twórczego myślenia i wiedzę o kulturze,literaturze, filozofii czy historii, nie zapewnia łatwego sukcesu zawodowego. Ludzie po takich kierunkach często są w ciężkiej sytuacji niejako podwójnie – pragnąc rozwijać się intelektualnie są zmuszeni robić to po godzinach, ponieważ zawód jaki mogą dostać, przy czym też nie bez problemu, to zazwyczaj zawód przedstawiciela handlowego, czy sprzedawcy, ewentualnie nauczyciela, czy bibliotekarza.

Trzeba dobrze przemyśleć własne cele przed wyborem uczelni oraz zastanowić się nad swoimi możliwościami. Trzeba poczytać o badaniach rynku pracy. Nie wystarczy wpisać oferty pracy grodzisk mazowiecki w wyszukiwarkę, należy posiłkować się dobrymi badaniami. Być może niejeden z nas odnajdzie się lepiej wykonując na przykład zawód kucharza. Praca Jaworzno okaże się korzystniejsza finansowo oraz pozwoli lepiej realizować swoje plany i marzenia.