Tani druk

Co dokładnie przetestować przy diagnostyce samochodu

Często ma miejsce, że użytkownicy pojazdów nie zwracają uwagi, czy auto nadaje się do pewnej i bezproblemowej jazdy. Wyjątkowo istotne jest utrzymanie auta w jak najsprawniejszym stanie, żeby nie mieć licznych komplikacji przy jeździe.
Ma na to wpływ wiele czynników. Przede wszystkim trzeba dbać o odpowiedni stan techniczny samochodu.

Zdaje się to być najważniejszą rzeczą, o jakiej każdy dobry i rozsądny kierowca powinien myśleć. Trzeba cyklicznie chociaż co roku zajechać na diagnostykę i sprawdzić pojazd. Zużyciu ulegają elementy zawieszenia, które należy raz na kilka lat zmieniać. Są to wahacze amortyzatory i inne. Kolejną rzeczą, którą należy zawsze zbadać to zbieżność kół.

błotnik

Autor: sifutoe@sbcglobal.net
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdzamy również oświetlenie, czy właściwie działa i w nocy da nam poczucie bezpiecznej jazdy. Bardzo ważne przy tego typu przeglądzie jest sprawdzenie stanu hamulców. Wpływają one bezpośrednio na jakość hamowania i nie należy tej kwestii ignorować. Dobrze działające hamulce to grunt dla bezpiecznej jazdy. Kolejną rzeczą, o jakiej jednak się rzadko pamięta, jest emisja spalin. W tym wypadku bardzo istotne jest, czy w pojeździe posiadamy dobrze działający katalizator.

Jest jeszcze jedna kwestia, o której nierzadko nie mówi. Chodzi o ogumienie. Opony są najważniejszym elementem utrzymującym samochód na powierzchni. Użytkownicy aut nierzadko nie przejmują się tym, że opony w pojeździe są już bardzo zniszczone i nie powinno się ich używać, ponieważ działanie takie staje się niezwykle niebezpieczne i może doprowadzić do tragedii.

Jak uważasz? Czy dane na omawiany wątek są fascynujące? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (http://www.strefakas.pl), a odnajdziesz w nim mnóstwo genialnych wiadomości, które przykują Twoją uwagę.

Czasami ma miejsce, że właściciele aut w ogóle nie zmieniają ogumienia przy sezonu zimowego i letniego. Czasami dochodzi do takiej sytuacji, kiedy pojazd porusza się w zimie na oponach letnich oraz odwrotnie – gdy auto porusza się na oponach zimowych w sezonie letnim. Znalezienie stosownych opon jest często pomijanym elementem, który jednak powoduje, że jazda jest o wiele bezpieczniejsza. Na rynku spotykamy wiele różnych marek, w których katalogu znajdują się wysokiej klasy opony. Firmy takie jak Barum czy Firestone sprzedają ogumienie w niewysokich cenach, a na pewno zatroszczenie się o to, żeby jeździć na właściwym ogumieniu sprawi, że prowadzenie auta stanie się dużo bezpieczniejsze.