Tani druk

Co jest niezastąpione w nowoczesnym przedsiębiorstwie?

W każdej rozwijającej się firmie,prędzej czy wolniej występuje kłopot ze stale przybywającymi przedmiotami. Nabywamy następne artykuły do biura np. szafki a także fotele dla naszych pracowników i nagle okazuje się, że artykuły będące częścią wyposażenia– zniszczone piętrzą się w nieskończoność a my nie bardzo wiemy, co powinniśmy z nimi zrobić.

Ewidencja środków trwałych w świetle przepisów-jak traktują o tym przepisy polskiego prawa?

komputery

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Przepisy dotyczące środków trwałych nakładają na właścicielach przedsiębiorstw powinność posiadania listy sprzętów należących do majątku przedsiębiorstwa. W ewidencji należy podać dane takie jak liczbę porządkową, datę zakupu, określenie sprzętu czy wartości niematerialnej i prawnej a także wartość ulepszenia powiększającą cenę na początku. Należy pamiętać o tym, że w sytuacji nie prowadzenia spisu środków trwałych a także wartości niematerialnych i prawnych odpisy amortyzacji nie będą mogły stanowić kosztów uzyskania przychodu.

Program do ewidencji środków trwałych – jaki wybrać?

Wybór najlepszego programu służącego listy środków materialnych nie jest łatwe. Dodatkowo nie sposób posiadając nowoczesną firmę zapomnieć, że istnieją w niej środki trwałe, zaś program umożliwi ewidencjonowanie, aktualizowanie, inwentaryzację a także ich umarzanie (zobacz – ewidencja wyposażenia). Przez co każdy środek trwały będzie dokładnie opisany, ponumerowany a w momencie jego usunięcia umorzony.

Poszukujesz może kolejnych pomysłów wiążących się z przedstawianym w tym wpisie tematem? Jest na to świetna metoda: kliknij tutaj i przeczytaj więcej w serwisie (https://psmtechnik.pl/litery-przestrzenne,7,pl).

Dobrze prowadzona ewidencja środków trwałych wygląda tak, że naklejamy na każdym sprzęcie numeru kodu kreskowego, po jego wprowadzeniu do komputeraartykuł uzyskuje swój szczegółowy numer. Bez takich nowoczesnych programów zwykłe przygotowanie listy przedmiotów przemieniło by się kilkugodzinną nudną pracę, która przy każdorazowej likwidacji środka trwałego musiałaby być po raz kolejny powtarzana.

Ewidencja środków trwałych jaką zapewniają programy komputerowe jest już standardem w modernistycznej firmie. Pozwala to nie tylko nie dopuścić do błędów, ale i oszczędza czas, który dla każdego prowadzącego swój biznes jest na wagę złota. Warto zatem zainwestować w program aby móc skupić się na innych ważniejszych elementach rozwoju przedsiębiorstwa.