Tani druk

Co lepiej wybrać – telebim czy billboard? Jakie zalety gwarantuje jedno oraz drugie rozwiązanie? Co jest najbardziej istotne?

Wiele osób myśli, co można wybrać, co będzie lepsze billboard czy telebim? Tak naprawdę na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady.

sieć telebimów

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: AWBUD Wyroby Betonowe
Billboard jest nośnikiem reklamy, który posiada spore rozmiary, dość często natomiast pojawia się w postaci tablicy albo plakatu. Billboardy są bardzo często podświetlane, aby były widoczne, gdyż już jest ciemno. Rozmiary są różnorakie, jest więc format europejski, jak i citylighty o dużych rozmiarach, jakie pojawiają się na wiatach przystanków a także latarniach. Większe rozmiarowo billboardy spotykane są w metrze, a najbardziej duże o rozmiarach od pięćdziesięciu do trzystu metrów kwadratowych określamy jako megaboardy i spotykane są bardzo często w dużych ośrodkach miejskich.
Telebim, a również sieć telebimów to ważny nośnik reklamy w formie ekranu wizyjnego, jaki składa się z diod LED. Najlepszą przewagą nad wielkoformatowym ekranem plazmowym jest widoczność obrazu, mimo dosyć dużego nasłonecznienia, a także wyrazistość, jaka jest spowodowana przez większą jakość powierzchni telebimu – porównaj ofertę.

telebim wrocław

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu ekran możemy montować na zewnątrz, jak reklama (oklejanie flot samochodowych) outdoorowa, ale również wewnątrz, co oznacza reklamę indoor. Chociaż telebim jest nośnikiem droższym niż billboard, to jednakowoż warto go wybrać. Lecz żeby był skuteczny należy pamiętać o jednej, najbardziej ważnej rzeczy, czyli lokalizacji. Wielu specjalistów twierdzi, iż najlepsza lokalizacja telebimu to prawie zapewniony sukces reklamowy. Tego rodzaju nośniki bardzo korzystnie powinniśmy lokalizować w miejscach, w których potencjalny klient spojrzy na ekran.

Najbardziej właściwymi lokalizacjami są miejsca wzdłuż dróg (grunt stabilizowany cementem) przelotowych, które charakteryzują się wielkim ruchem kołowym. Bardzo dobre są również okolice większych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Jeżeli chodzi o lokalizację to najważniejszych jest parę czynników. Konieczne jest, żeby zatrzymać przy naszej reklamie potencjalnego klienta, po to aby ujrzał ekran, gdy jest nasz przekaz. Miejsce powinno być wybrane tak, ażeby uwaga odbiorcy była skupiona jak najmocniej, żeby nic go nie rozpraszało. Są konkretne miejsca, jakie gwarantują sukces, na pewno jak telebim Wrocław oferuje bardzo skuteczną promocję.