Tani druk

Co muszą posiadać świeżo upieczeni rodzice

Kiedy na świat przychodzi małe dziecko wszyscy z otoczenia są podekscytowany. Świeżo upieczeni mama i tata są zasypywani moc prezentów dla dziecka i każdy jest wniebowzięci, oczywiście poza niedosypiającymi rodzicami. Maluchy dają rodzicom w kość, ale jeden uśmiech niczym jakieś czary są wstanie odjąć wszelkie troski. Rodzice pielęgnując dziecko chcą by miało ono wszystko, co najwspanialsze, począwszy od oliwki po kąpieli, przez śliniaki a na kocyku kończąc.

dziecko

Autor: Primavika
Źródło: Primavika
Jeśli mowa o kocyki dla niemowląt to w sklepach mamy wielki wybór tego typu asortymentu.

Zainteresował Cię prezentowany wpis? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź także ten odnośnik. Podobne treści znajdziesz również tutaj lampa wisząca.

Dla niemowląt wszystko jest ładne i kolorowe. Jednak, jeśli należymy do mamą, które chcą by nasze dziecko miał wszystko w stonowanych kolorach, czyli bieli lub złamanej bieli, szarości i czerni, to oczywiście i w tych kolorach znajdziemy kocyki dla niemowląt. Kupując koca dobrze jest kupić kilka w wielu kolorach, by pasowały nam do spacerówki, do łóżka czy do kołyski. Zresztą w prezencie od ciotek i wujków na pewno znajdzie się parę kocyków, więc będziemy mogli sobie przebierać.

Kiedy przychodzi na świat pierwszy syna, albo córka trzeba często kupić maluchowi wszystko od A do Z. I tak wybieramy łóżeczko którąś komódkę, żeby poskładać wszystkie ciuchy dla szkraba i biegamy po sklepach z ubrankami, by nie zabrakło nam czasem koszulek, rajstop, czy skarpetek. Wszystkie mamy mają w zapasie kilka pajacyków. Kiedy słyszymy słowo pajacyki (pełen artykuł) często myślimy o zabawkach, ale jeżeli mówimy o

dziecko

Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

dzidziusiu i pajacykach to chodzi raczej o śpioszki. A śpioszków musimy mieć sporo, bo dziecko w bardzo szybko umieją pobrudzić dużo rzeczy.

Nie dziwi, więc fakt, że pralka u świeżo upieczonych rodziców jest włączona niemalże ciągle. Bycie rodzicem to nie tylko piękny czas, ale również próba naszych własnych sił. Mierzymy się z odpowiedzialnością za drugiego, za małego człowieka, który bez naszej opieki nie jest w stanie żyć. To wielka radość, ale też strach. Dlatego fajnie, jeśli młodzi rodzice będą mieć oparcie w sobie, ale też wsparcie rodziny, najprzychylniejszych im ludzi. Pierwszy potomek to wielkie wyzwanie, nie mamy pojęcia, co jest w porządku, a co jest odstępstwem od normy i nawet najdroższe rzeczy nie będą w stanie nam pomóc, jeżeli nie będziemy czuli się pewnie w tej roli. Dlatego poza przynoszeniem prezentów, najlepiej jest raz na jakiś po prostu z młodymi rodzicami posiedzieć.