Tani druk

Co muszą posiadać świeżo upieczeni rodzice

Kiedy na świat przychodzi małe dziecko wszyscy z otoczenia są podekscytowany. Świeżo upieczeni mama i tata są zasypywani moc prezentów dla dziecka i każdy jest wniebowzięci, oczywiście poza niedosypiającymi rodzicami. Maluchy dają rodzicom w kość, ale jeden uśmiech niczym jakieś czary są wstanie odjąć wszelkie troski. Rodzice pielęgnując dziecko chcą by miało ono wszystko, co najwspanialsze, począwszy od oliwki po kąpieli, przez śliniaki a na kocyku kończąc.

dziecko

Autor: Primavika
Źródło: Primavika
Jeśli mowa o kocyki dla niemowląt to w sklepach mamy wielki wybór tego typu asortymentu. Dla niemowląt wszystko jest ładne i kolorowe. Jednak, jeśli należymy do mamą, które chcą by nasze dziecko miał wszystko w stonowanych kolorach, czyli bieli lub obsługa systemu lojalnościowego złamanej bieli, szarości i czerni, to oczywiście i w tych kolorach znajdziemy kocyki dla niemowląt. Kupując koca dobrze jest kupić kilka w wielu kolorach, by pasowały nam do spacerówki, do łóżka czy do kołyski. Zresztą w prezencie od ciotek i wujków na pewno znajdzie się parę kocyków, więc będziemy mogli sobie przebierać.

Kiedy przychodzi na świat pierwszy syna, albo córka trzeba często kupić maluchowi wszystko od A do Z. I tak wybieramy łóżeczko którąś komódkę, żeby poskładać wszystkie ciuchy dla szkraba i biegamy po sklepach z ubrankami, by nie zabrakło nam czasem koszulek, rajstop, czy skarpetek. Wszystkie mamy mają w zapasie kilka pajacyków. Kiedy słyszymy słowo pajacyki (pełen artykuł) często myślimy o zabawkach, ale jeżeli mówimy o

dziecko

Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

dzidziusiu i pajacykach to chodzi raczej o śpioszki. A śpioszków musimy mieć sporo, bo dziecko w bardzo szybko umieją pobrudzić dużo rzeczy.

Nie dziwi, więc fakt, że pralka u świeżo upieczonych rodziców jest włączona niemalże ciągle. Bycie rodzicem to nie tylko piękny czas, ale również próba naszych własnych sił. Mierzymy się z odpowiedzialnością za drugiego, za małego człowieka, który bez naszej opieki nie jest w stanie żyć. To wielka radość, ale też strach. Dlatego fajnie, jeśli młodzi rodzice będą mieć oparcie w sobie, ale też wsparcie rodziny, najprzychylniejszych im ludzi. Pierwszy potomek to wielkie wyzwanie, nie mamy pojęcia, co jest w porządku, a co jest odstępstwem od normy i nawet najdroższe rzeczy nie będą w stanie nam pomóc, jeżeli nie będziemy czuli się pewnie w tej roli. Dlatego poza przynoszeniem prezentów, najlepiej jest raz na jakiś po prostu z młodymi rodzicami posiedzieć.