Tani druk

Co pożądane byłoby wiedzieć na temat reklamy zewnętrznej oraz jej efektywności

Z reklamą zewnętrzną powszednie styka się każdy z nas – wystarczy jedynie wyjść z domu, aby natknąć się na rozmaite formy oraz przejawy tego typu reklamy. Wśród wielu typów reklamy zewnętrznej zdołamy wyróżnić billboardy, plakaty czy również banery reklamowe, co więcej telebimy i także ulotki zostawiane w miejscach publicznych. Wszystko to wolno współcześnie zaliczyć do reklamy zewnętrznej.

billboard

Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com
Prawidłowo zorganizowana reklama zewnętrzna charakteryzuje się faktycznie nadzwyczaj sporą skutecznością i efektywnością – reklama (polecamy: poliwęglan komorowy) silesia city center. Dlaczego? Odpowiedź zapewne jest nadzwyczaj prosta – reklama ta dociera do znacznej liczby osób. Jeśli tylko jest umiejscowiona w właściwych miejscach – przy wielokrotnie uczęszczanych drogach, autostradach, w okolicach centrum handlowych, inaczej w takich miejscach, w których można zastać niemało ludzi – to reklama (polecamy również kalendarze reklamowe) ta bezspornie sprowadzi nadzwyczaj dobry efekt. Jeśli jest dobrze widzialna i przyciąga wzrok innych to niewątpliwie nie można przejść obok niej neutralnie, bez zwrócenia na niej uwagi.

reklama zewnętrzna

Autor: Lord Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Aby reklama zewnętrzna przedstawiała się skutecznością wypada pamiętać też o odpowiedniej formie przekazu. Musi być treściwa, krótka, prosta do zapamiętania, a także intrygująca i ciekawa dla odbiorcy. Na taką reklamę zapewne zwróci uwagę sporo osób. Z kolei jeżeli reklama będzie skomplikowana, napisana trudnym językiem czy niewiele zrozumiała to z pewnością odniesie o wiele mniejszy skutek – Taką reklamę na ogół spostrzeżemy, kiedy jesteśmy w ciągłym ruchu – spieszymy się do pracy, na zakupy itp. Dlatego nie mamy nazbyt wiele czasu, żeby zatrzymywać się i przez dłuższy czas przyglądać się jakiejś reklamie. Właśnie dlatego przygotowując reklamę trzeba zadbać o to, żeby miała ona streszczony przekaz.

Jeśli nasza reklama jest wyświetlana na jakimś billboardzie albo telebimie to pożądane byłoby zadbać o jej długotrwałość. Im dłużej dana reklama będzie wyświetlana, tym większy przyniesie wynik. Jeżeli reklama będzie widnieć w danym miejscu przez krótki okres, to niesłychanie realne, iż informacje w niej zawarte nie zostaną na długo zapamiętane i szybko wylecą z pamięci ewentualnych Klientów, przez co nasza reklama niewątpliwie utraci na efektywności.