Tani druk

Co to jest NewConnect? W jaki sposób wejść na ten rynek? Jakiego rodzaju formalności należy wypełnić?

NewConnect jest rynkiem akcji, jaki jest dosyć alternatywny. Zarządza nim Giełda Papierów Wartościowych. Daje możliwość finansowania firmom właśnie powstającym jak i firmom innowacyjnym istniejącym już jakiś czas. Najczęstsze sektory NewConnect to nowe technologie w IT, elektronicznych mediach jak i odnawialnych źródłach energii. W jaki sposób dostać się na ten rynek?

firma - obrazeczek

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście na NewConnect wiąże się z kilkoma rzeczami, które należy wykonać. Najpierw należy rozpisać dobrze biznesplan. Przedstawić w nim osiągnięcia spółki, rozliczyć różne wydatki wiążące się z koniecznym na inwestycje kapitałem. Z dokładnie rozpisanym biznesplanem możemy śmiało brać udział w spotkaniach dotyczących ewentualnego wejścia na NewConnect. Dowiedz się więcej:

Dobrze jest korzystać z pomocy osób albo instytucji, jakie mogą nam poradzić, jeżeli chodzi o przygotowania do debiutu. Oprócz tego pomogą również często przez jakiś czas od wejścia na giełdę. Tego typu nieocenioną pomocą może być autoryzowany doradca NewConnect. Dobrze jest przejrzeć jak wyglądają oferty różnego rodzaju doradców. Jest ich w tej chwili na rynku około setka. Dlatego nie decydujmy się na pierwszego lepszego – godni polecenia autoryzowani doradcy newconnect. W charakterze doradców występują często kancelarie, banki albo doradcy finansowi. Trzeba mieć świadomość, że taki autoryzowany doradca NewConnect nie za każdym razem będzie chciał podjąć współpracę z nami. Musi wierzyć w nasz pomysł na biznes. Następnie trzeba zdecydować czy nasza oferta ma być prywatna czy publiczna. Prywatna kierowana jest do kierowana jest do poniżej setki inwestorów, oprócz tego w tym wypadku procedura jest na pewno bardziej prosta.

Dobrze jest pomyśleć nad wsparciem ze strony agencji PR. Pomogą nam oni rozreklamować nasz pomysł w świecie mediów, jak też w gronie potencjalnych osób zainteresowanych inwestycją. Przygotować należy też parę dokumentów. Pomóc przy tym może autoryzowany doradca. Chodzi o przykładowo dokument dopuszczeniowy, jak również sporej objętości prospekt emisyjny.

Pamiętaj, że jesteśmy w serwisie (https://www.certificator.eu/pl/certification/order-russian-conformity-certificate.html). Oczekujemy na Ciebie z kolejnymi wpisami, które są niebywale zajmujące. Myślimy, że zachęcimy Cię do wejścia w ten link.

Trzeba też miedzy innymi wiedzieć o tym, iż nasza firma musi być spółką akcyjną, jeśli takową nie jest to trzeba ją przekształcić. W dalszej kolejności należy podpisać kontrakt z Animatorem Rynku albo też Market Markerem. Będzie on dbał o płynność w obrocie akcjami naszej firmy. Do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych należy wystąpić o rejestracje akcji, a do Giełdy Papierów Wartościowych złożyć wniosek o wejście naszych akcji na rynek. Teraz czas na debiut na giełdzie. To natomiast dopiero rozpoczęcie drogi. Musimy odnaleźć się w tej innej, nie zawsze prostej rzeczywistości. Czytaj więcej na