Tani druk

Co zrobić, aby zmienić dostawcę gazu?

Paliwo gazowe jest jednym z najpopularniejszych na terenie kraju. Większość mieszkańców korzysta z gazu ziemnego do przyrządzania potraw – jest to w dalszym ciągu o wiele mniej kosztowne rozwiązanie od stosowania kuchenek na prąd czy indukcyjnych. Oprócz tego niektóre domy są ogrzewane za pomocą ogrzewania gazowego, gaz jest również stosowany do ogrzewania wody w części przepływowych ogrzewaczy.

butle z gazem

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com
Poza ty niektóre auta poruszają się dzięki wykorzystanej w nich instalacji na gaz. Gaz ziemny wydobywa się na północy i wschodzie Polski, reszta potrzeb jest zaspokajana za pomocą gazu sprowadzanego z Rosji oraz innych krajów.

Dostawcy gazu
W Polsce sprzedaż paliwa gazowego jest dokonywana przez parę przedsiębiorstw o zasięgu lokalnym, oraz przez giganta rynku energetycznego, jakim jest Grupa Kapitałowa PGNiG.

W dzisiejszych czasach faktycznie trudno znaleźć jest cenne informacje, więc powołaj się na przydatne informacje, które przykują Twoje zainteresowanie.

Niestety, przedstawiciele lokalnych firm są uzależnieni od tej spółki, od której muszą odkupić paliwo do dalszej sprzedaży. Dzieje się tak dlatego, że do tej spółki należą wszystkie zakłady wytwarzając paliwo gazowe na terenie Polski, ta firma podpisuje również umowy o charakterze międzynarodowym z zagranicznymi dostawcami. Pomimo tego, że cena dla nabywcy hurtowego jest mniejsze od tej którą płaci klient detaliczny, dostawcy gazu w Polsce nie zawsze mogą zagwarantować konkurencyjnych kosztów. Niektórzy dostawcy oprócz tego ukrywają w umowach wiele dodatkowych opłat.

Zmiana dostawcy
Jeśli jednak oferta, którą zapewnia odmienny sprzedawca jest atrakcyjna, dobrze jest wiedzieć jak właściwie sfinalizować zmianę. W pierwszej kolejności trzeba nawiązać kontakt z nowym dostawcą gazu i wynegocjować korzystną ofertę.

Po drugie, trzeba powiadomić pierwotnego sprzedawcę o chęci unieważnienia umowy nabycia gazu. W innym wypadku można otrzymywać nawet dwa rachunki od obu dostawców. Pomimo tego, że ilość podmiotów wybierających alternatywnego dostawcę paliwa wzrasta, ciągle nie jest to zbyt powszechne.

Wszystkie najbardziej istotne fakty posiada nasza witryna. Zobacz, czy będzie dla Ciebie użyteczna, a poszukując odmiennych informacji na pewno trafisz ponadto na coś interesującego.

Media informują, że do połowy minionego roku tego rodzaju zmiany dokonało zaledwie kilkaset podmiotów – klientów indywidualnych oraz firm. Jest to jednak tendencja wzrostowa, w pierwszym roku gdy taka zmiana była możliwa, zdecydowało się na nią tylko paru klientów.