Tani druk

Jak można nauczyć się tworzyć strony www? Od jakich rzeczy należyzacząć, jakie techniki trzeba znać?

Zaprojektowanie prostej strony w internecie tak naprawdę nie jest niesamowicie skomplikowane. Natomiast jak chcemy zaprojektować i zrobić z prawdziwego zdarzenia stronę www to trzeba odznaczać się już sporą wiedzą i doświadczeniem. Całe szczęście każdy programista zaczynał od całkowitego początku, więc wszystkiego można się nauczyć.

Bardzo ważne jest, żeby na samym początku nauki nie używać żadnych bardzo skomplikowanych edytorów do robienia stron www. Przez to z pewnością nie uda się przyswoić podstaw, a co gorsza możemy się jeszcze do tego zrazić. Więcej projektów z zakresu it: tutaj. Najlepiej zacząć od zwykłego notatnika albo też zwykłego edytora. Wiele osób może obruszyć się w tym momencie oraz stwierdzić, że obecnie nie trzeba tego typu metod, bo budowanie stron www jest dziś o wiele łatwiejsze aniżeli jeszcze jakiś czas temu. Faktycznie, lecz tak samo jak grafik musi umieć choć trochę rysować, programista powinien znać podstawy składni do tworzenia stron. Główną rzeczą jest HTML, jaki składa się z wielu znaczników, jakie odpowiadają za to jak wyświetlają się strony www.

praca w biurze

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Bez poznania tego języka nie możemy marzyć, iż napiszemy jakąś stronę, a już na pewno nie ma szansy, ażeby zrobić naprawdę dobrą witrynę.

Jeśli chcesz przeczytać więcej, istnieje oryginalna witryna (www.bankier.pl/wiadomosc/Propozycje-ugod-z-wierzycielami-tylko-z-Programem-Ulga-od-Dlugu-8093704.html) o podobnej tematyce, którą warto obejrzeć. To doskonały moment więc zrób to!

Koniecznie też należy znać CSS, czyli kaskadowe arkusze stylów. Jest to dopełnienie języka HTML. Odpowiedzialne są one za graficzną część strony. Można je zapisywać w osobnych plikach, początkowo strony w sekcji “head” lub indywidualnie przy odpowiednim znaczniku. Za ich sprawą możemy określić wygląd danych znaczników html. Arkusze stylów CSS są w sumie tak samo ważne jak HTML i również występują w sumie na każdej stronie, którą znajdziemy w sieci. Bez ich znajomości, zresztą identycznie, jak w przypadku HTML trudno zrobić ładną oraz przejrzystą stronę w internecie.

Można się uczyć w tym samym momencie HTML oraz CSS, nie będzie to bowiem specjalnie kolidujące. Jak już opanujemy te dwa języki to na pewno można pokusić się o coś dodatkowo, ale trzeba dobrze to przemyśleć, ponieważ jest całkiem spory wybór, jak na przykład szkolenia ISTQB -. Dobre szkolenia w tym zakresie mogą spowodować, że uda się zrozumieć te zagadnienia. Na pewno zaś lepiej skupić się na jednej dziedzinie aniżeli poznawać wszystko i umieć wszystko, ale jedynie po trochu.