Tani druk

Codzienne decyzje oszczędnościowe, czyli czy oszczędzanie jest trudne?

Oszczędzanie jest trudne oraz niewygodne – to najczęstsze argumenty, które słyszę od osób, które tłumaczą mi z jakiej przyczyny nie liczą się z pieniążkami.

sieć

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to prawda? Trochę tak, dlatego że oszczędzanie wymaga systematyczności, ale równolegle uważam, że jest ono o wiele prostsze niż zarządzanie zaoszczędzonymi środkami.

Opublikowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis, a znajdziesz więcej podobnych danych, które również będą interesujące.

Lista sprawunków. Jak wiele razy zdarzyło Ci się wybrać się na zakupy spożywcze bez listy? Skutek to na ogół sporo niekoniecznych produktów i brak tych, które będą przydatne od ręki. Lepiej zaplanować z grubsza, co będzie gotowane w przeciągu najbliższych dób i przygotować listę. Wtenczas nic się nie zapomni, a pitraszenie będzie miłe, prędkie i tanie, bez ponadplanowych wyjść do sklepu po brakujący komponent.

ekonomia

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
stos dokumentów w pudełku

Autor: Andrea DG
Źródło: http://www.flickr.com
Posiłki w restauracjach. Unikaj zamawiania trunku – wina bądź drinków. Z reguły dwie lampki wina kosztują w restauracji tyle, co cała flaszka w sklepie. Selekcjonuj również te restauracje, które oferują stół szwedzki we wskazanej cenie – wtedy można posmakować rozmaitych potraw, płacąc mniej aniżeli przy zamawianiu ich osobno. Poszukaj także w necie kuponów zniżkowych – może w Twej miejscowości otworzył się jakiś ciekawy lokal, jakiego nie znasz, zaś jaki oferuje smaczne jadło w przystępnych cenach? Każdemu może się przydarzyć dołek finansowy.

Co wtedy? Na pewno nie panikuj. Jeśli wiesz, że niebawem czeka Cię przypływ pieniędzy, fajną sprawą w wypadku chwilowego kryzysu finansowego jest pożyczka pozabankowa Credit.