Tani druk

Każdy z nas może zadbać o naturę

Od dawna toczy się w mediach i poza nimi dyskusja o ekologii. Wiadomo ogólnie, że warto segregować odpady, że należy oszczędzać wodę i że torby papierowe są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska, niż te z plastiku. Niestety nie do wszystkich docierają prośby o chronienie środowiska. Wśród nas żyją ludzie, którzy nie potrafią przyjąć do wiadomości, że niszcząc planetę, na której żyjemy wykańczają stopniowo także i siebie.

Nie ma na co czekać

papierowa torba

Autor: GoldMoneyNews
Źródło: http://www.flickr.com

Troska o środowisko nie wymaga wiele. Tak naprawdę polega tylko na dokonywaniu każdego dnia właściwych wyborów. Segregowanie odpadów to dobry start. To nie jest kłopot wyrzucać papier, plastik czy szkło do właściwego kontenera. Na każdym osiedlu mieszkalnym stoją podpisane pojemniki. Każde przedsiębiorstwo zajmujące się wywożeniem śmieci może dostarczyć nam pod drzwi domu odpowiednie worki. To żaden wysiłek, a przyczyniamy się do wykorzystania surowców wtórnych. Niejeden producent toreb papierowych korzysta z makulatury (tutaj).

Po drugie – woda. Czy wielkim wysiłkiem jest zakręcenie wody, gdy myjemy zęby? Przecież nie potrzebujemy tego wciąż lejącego się strumienia. Niby nic, a jednak sporo zmienia. Inna kwestia – wizyty w sklepie. Zabierajmy torby papierowe ekologiczne, zamiast plastikowych. To bardzo mała zmiana, a przyczyniamy się znacznie do ochrony środowiska naturalnego. Nie trzeba wiele

Nikt nie każe nam być zaciekłym bojownikiem o środowisko. Nie musimy przywiązywać się do kominów. Nie musimy brać udziału w protestach. O naturę można troszczyć się we własnych czterech ścianach i najbliższym otoczeniu. Zwracajmy uwagę na to w jakiego rodzaju opakowaniach kupujemy jedzenie. Może możemy choć część z nich wymienić na bardziej przyjazne dla środowiska. We wszystkich większych sklepach już teraz znajdziemy regały z produktami eko (źródła na Rzućmy okiem, może coś przypadnie nam do gustu.

Poszukujesz uzupełniających wiadomości na omawiany tutaj temat? To żaden problem, po prostu wejdź do serwisu (http://www.autopart.pl/paslek) a przekonasz się, że to było bardzo łatwe.

Potrzeba minimalnych zmian. Jeśli każdy z nas takie małe zmiany wprowadzi w swoje codzienne życie, to środowisko naturalne z pewnością to odczuje.

Niewielkie zmiany przyczyniają się do ogromnych. Pamiętajmy o tym. A także o tym, że przecież za kilkadziesiąt lat na tej planecie będą żyły nasze wnuki. Czy chcemy zostawić im ją w dobrym stanie, czy zrujnowaną?