Czy łatwo gra się na giełdzie, czy jest to zajęcie dla każdego? Co zrobić, aby zacząć grać? Czy możemy w taki sposób zarobić?

Masz chęć przeczytać inne podobne przydatne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj program do księgowości, a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.
Poziom tego ryzyka zależy od sytuacji gospodarczej świata natomiast wbrew pozorom dobra sytuacja na światowych rynkach nie musi być dobrym okresem do nabywania akcji.
Przed rozpoczęciem swojej inwestycji powinniśmy dobrze zrozumieć na czym polega operowanie ryzykiem , a także określić jak jest duże, jakie możemy zaakceptować, kiedy budujemy swój portfel akcji. Zdarza się coraz częściej, że granie na giełdzie cieszy się ogromnym poziomem popularności, kiedy mamy okres hossy, to znaczy długotrwałych wzrostów indeksów. Zdarzały się okresy, że nawet niektórzy uważali giełdę za swego rodzaju maszynkę do zarabiania pieniędzy. Jednakże jak już wspomnieliśmy, nie jest to zbyt dobry okres na rozpoczęcie długookresowego inwestowania. Ceny za akcje w czasie długotrwałej hossy są najczęściej wywindowane do góry, najczęściej przewartościowane, przez spekulantów.

Specjalizują się oni w szybkich transakcjach, to znaczy nabywają akcje po to by szybko sprzedać po wyższej cenie. Spekulacja oczywiście wpisuje się w ideę gry na giełdzie, lecz aby to robić trzeba stale mieć rękę na pulsie, przez cały dzień być na bieżąco, sprawdzać jak wyglądają wykresy kupionych akcji, poznawać ważne dane, jakie napływają ze spółek oraz rynków, czyli jak przedstawiają się notowania bzwbk. Nie jest to takie oczywiste, dlatego też wymaga dość sporego zaangażowania.