Czy słuchana przez noworodki muzyka klasyczna wpływa na rozwój intelektu?


W chwili urodzin w naszym mózgu są miliardy komórek nerwowych (neuronów) i połączeń między nimi. W momencie dorastania, poznawania otoczenia i zdobywania nowych doświadczeń, owych połączeń powstaje znacznie więcej i bywają coraz mocniejsze. Małe dzieciątko doznaje każdego dnia nowszych sytuacji, które mają duży wpływ na rozwój dziecięcego mózgu. Słuchana muzyka pomaga tworzyć i wzmocnić połączenia między neuronami ponieważ nerwy, które współdziałają z ośrodkiem słuchu są wtedy pobudzane, byśmy mogli cokolwiek słyszeć (pozostały sprzęt dla DJów). Muzyka jest impulsem, który wymusza aktywność mózgu, ponieważ znajdują się w nim receptory odpowiadające za odczuwanie i reagowanie na dźwięk.
Pewnie słyszeliście o tzw. „efekcie Mozarta”. Odkrył go profesor Alfred Tomatis, który wykorzystywał muzykę do pracy z dziećmi z zaburzeniami mowy i komunikacji. Badacz ów potwierdził że ucho jest organem nie tylko do słyszenia, a przede wszystkim organem, który naładowuje korę mózgową energią elektryczną.
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dane, które opisują przedstawiany wątek, są wnikliwe. Jeśli nie, to przejrzyj stronę www (https://shoplet.pl/51-laptopy-15), która ma ważne wiadomości.
Owo dynamizowanie kory mózgowej poprzez dźwięki niesie za sobą wiele niezwykle pozytywnych dla człowieka aspektów, jak poprawienie koncentracji uwagi, zwiększenie pomysłowości, poprawienie zapamiętywania, ułatwienie nauki czytania i pisania, zwiększenie motywacji.
