Tani druk

Czy społeczne role są ustalone na stałe czy są zmienne? Jak widać obecnie, jednak wykazują tendencję do zmiany

No tak, można powiedzieć że każdy z nas ma określone role społeczne, które powinniśmy spełniać. Istnieją osoby, które nie mogą sobie z tym poradzić, pozostali wręcz przeciwnie, jedynie nie mogą się doczekać, żeby się wykazać, by zaznaczyć własną tożsamość.

link do strony

Autor: Luke Price
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba stwierdzić, że raczej przodują w tym panowie, oni, jak nikt inny czasem muszą podkreślić swoją męskość. W jaki sposób to się odbywa? Najczęściej dzieje się tak przez wysportowaną sylwetkę, ale także poprzez sposób zachowania. W ciągu ostatnich lat jednak ta norma została zachwiana, gdyż mamy coraz więcej opcji w ramach akcentowania własnej męskości.

Jeśli omawiana tematyka Cię ciekawi, to masz możliwość zdobyć zbliżone informacje na podnoszone zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www osuszanie powietrza.

I nie są to w ogóle bardzo oczywiste wzorce.

Popatrzmy więc, jak zmienia się to na podstawie naszego stroju. Są dostrzegalne określone wzorce, bardziej standardowe, ale na tym nie koniec. Z drugiej strony innowacyjna męskość, to także interesujące detale jak zegarki garmin czy nawet menażka (kliknij). Kreują one męskość, coś co sprawdzi się na kobiecie, a wspaniale prezentuje się w kontekście mężczyzny. w końcu przecież ciężko sobie wizualizować sobie kobietę z menażką lub piersiówką. To jedynie pokazuje, jak bardzo

menażka

Autor: Jean Synodinos
Źródło: http://www.flickr.com

przyzwyczajeni do ról zapominamy o tym, że wiele rzeczy ulega zmianie, a my nie jesteśmy skazani na jeden model. Dzięki temu, że istnieje wiele dostępnych modeli odzieżowych możemy uwidocznić siebie w ciekawy sposób. Jak zauważają jednak niektórzy takie zmiany mają też negatywny skutek, przynajmniej dla części z nas. Gdzie się bowiem podziało to standardowe rozróżnienie na role społeczne.

Obecnie w końcu choć możemy podkreślać swoją męskość czy kobiecość, to jednakże zazwyczaj na zewnątrz, bo tak naprawdę jesteśmy zobowiązani wykonywać mnóstwo ról, dawniej zarezerwowanych dla przeciwnej płci. No cóż, takie czasy, jednakże jak widać, niektórzy radzą sobie całkiem nieźle, a równocześnie nie cierpi na tym ich status społeczny w hierarchii społecznej. Być może początkowo, gdy przykładowo mężczyzna traci pracę i zajmuje się potomkiem, to czuję, że coś jest nie w porządku. Że to jego partnerka powinna być z dzieckiem, a żeby siedział w pracy. Jednak, jest inaczej, a skoro ona ma prace i możliwość zarobku, to on w tym czasie zajmuje się dzieckiem. Nie jest już żywicielem rodziny, ale robi coś równie pożytecznego, co kiedyś byłoby nie do pomyślenia – opiekuje się dzieckiem, jak matka. Czy jego męskość w tym momencie słabnie? Nie sądzę.