Tani druk

Czy tytuł magistra jest gwarancją sukcesu?

Doczekaliśmy chwili, w której dyplom studiów wyższych nie jest już gwarancją sukcesu zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe straciło tytuł „prestiż” i stało się powszednie. Niewątpliwie, zdobycie wyższego wykształcenia może być możliwością sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami sporo drzwi, zwłaszcza zawodowych. Ale czy w każdym wypadku wiąże się ze spełnieniem i dobrymi zarobkami? Czy nieposiadanie wyższego wykształcenia przekreśla nasze szanse na podjęcie interesującej pracy?

Dużo oczywiście zależy od branży i zawodu, ale sami możemy się przekonać, iż – bez ukończonych studiów wyższych można żyć. I to na całkiem przyzwoitej stopie. W branży artystycznej nie oczekujemy od swoich ulubieńców dowodów na ukończone szkoły. Doceniamy ich talent, kreatywność i magnetyczną osobowość.

oferty pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna z największych diw polskiego przemysłu rozrywkowego do dziś ma wykształcenie „średnie”,a mimo to jest wielbioną przez tłumy artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się talent, przekaz i dar wyrażania uczuć. A tej wiedzy nie jesteśmy w stanie zdobyć na żadnych uczelniach.

Chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na ten temat? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz zdobądź cenne info – na pewno ono także okaże się dla Ciebie ekscytujące!

(Zobacz oferty pracy ropczyce)
A przedstawiciel handlowy, zawód, który bez przerwy jest pożądany na rynku? W tym zawodzie liczy się pewność siebie i skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to podstawowa cecha która precyzuje ten zawód. Do pewnych profesji należy mieć po prostu zdolności. (Oferta: praca agent ubezpieczeniowy)
Nie oznacza to absolutnie, że wykształcenie nie musimy zdobywać wiedzy. Mechanik samochodowy lub stolarz również muszą posiadać wiedzę i kwalifikacje upoważniające do wykonywania zawodu.

Z pomocą wówczas przychodzą szkolenia i kursy. Jeżeli więc jesteśmy właścicielem dyplomu nauk humanistycznych, który mimo wszystko nie okazał się kluczem do sukcesu – zawsze możemy się przekwalifikować. Odwiedźmy fora, portale związane z tematyką pracy, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość), a istnieje możliwość, że odnajdziemy właściwą drogę w życiu.
Obserwując otaczającą nas rzeczywistość, dostajemy dowód na to, że niezależnie od rodzaju wykonywanej profesji, powodzenie zagwarantować nam może jedynie praca, praca i nieustanny rozwój. A stan ten można osiągnąć w każdej dziedzinie. W obecnych czasach zdarza się, że dobry kucharz jest w stanie zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Pamiętajmy, na zmiany nigdy nie jest za późno.