Tani druk

Czy w ogóle można zrobić w dzisiejszych czasach karierę w muzyce?

Świat praktycznie powariował na tle programów muzycznych – mowa w owym momencie o takich programach telewizyjnych, które tak jakby pomagają w szukaniu gwiazdorów, niezwykłych piosenkarzy. Zasadniczo osiągnięcie wielkiego sukcesu nie jest realne, nawet w Stanach Zjednoczonych, ale oczywiście w bardzo dużym błędzie są takie osoby, które uważają, że programy typu Idol tak czy siak nic nie dadzą. Bez paniki – jeśli ktoś potrafi dobrze śpiewać, a na dodatek cechuje się niepowtarzalną charyzmą, zapewne ma duże szanse na zaistnienie.

muzyka

Autor: Justin Higuchi
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w żadnym wypadku nie można myśleć, iż takie programy są wyłączną szansą na choćby mały zestaw mały lekarz sukces. Być może myślenie typu: świetna muzyka i tak zdoła się obronić jest trochę naiwne, bo każdy diament trzeba oszlifować, lecz przecież Leonard Cohen poradził sobie bez uczestniczenia w takowych programach. A zresztą skądinąd ciekawy kings of leon ((dodatkowe informacje)) również wybił się, choć Wikipedia nic nie mówi o ich uczestnictwie w Mam talent, itp. To jak się wypromować?

W XXI wieku dosłownie wszystko należy umieć wypromować – czyli nagrajmy kilka piosenek, a później umieśćmy na jakże popularnym Youtube. Jednakże Youtube to nie wszystko. Trzeba również dbać o to by no ktoś jakby nie patrzeć spojrzał na nasze nagrania. Trudne to zadanie, ponieważ na świecie takich ludzi jak my jest wielu. Niemalże każdy pragnie odnieść jakiś sukces, być choćby przez kilka chwil na topie, w takim razie konkurencja jest ogromna. Jednakowoż jeśli ktoś mocno wierzy w siebie, swój „geniusz”, nie powinien uważać, że nie jest jakimś wyjątkiem. Umieśćmy nagrania na Facebooku, lecz nigdy nie obawiajmy się krytyki. Choć słowa pochwały są przyjemne, łechtające nasze ego, to tak czy siak nic nam sensownego nie mówią. Wyłącznie krytyka, naturalnie taka konstruktywna krytyka, jest na wagę złota.

zespół Pink Floyd

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko boimy się krytyki, twierdzimy, że to zwykłe hejterstwo, ale czy faktycznie prawdziwi muzycy muszą uciekać do tego typu sztuczek? Naprawdę nie ma na tym świecie wykonawców, którzy są tak jakby świętymi krowami – trzeba to wiedzieć! Najbardziej istotne jest to by ciągle udoskonalać własne możliwości, technikę. Należy także w odpowiedni sposób wzorować się na wielkich zespołach, czyli The Beatles bądź judas priest (odwiedź) na pewno mogą sporo sensownego nas nauczyć. Chociaż oczywiście nie możemy za bardzo przesadzić z tą nauką, bo plagiatowanie wielkich tego świata nie jest być może niczym złym, ale tak czy siak powoduje, że tak jakby cofamy się, powodujemy, iż zamiast błyskawicznie się rozwijać, zwijamy się, no po prostu zatracamy własny styl. A to nic odpowiedniego.