Tani druk

Czy w Żywcu powstanie Specjalna Strefa Ekonomiczna?

Wszyscy jesteśmy w stanie zauważyć nieciekawą sytuację na rynku pracy. Niestety, póki co tylko niektóre regiony Polski są w stanie poszczycić się opadającym wskaźnikiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści pojawiają się z Żywca. Czy władze miasta robią wszystko co w ich mocy, aby ściągnąć do Żywca nowych inwestorów?

A może w Żywcu powinna powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy dające kolejne miejsca pracy? Zdania radnych są rozbieżne. Jedni utrzymują stanowisko, że same koszty przygotowania terenu są bardzo duże,| a co ważne nie dają gwarancji powodzenia. Odpowiedzią na to zagadnienie jest sąsiednia gmina, która mimo starań pozyskała tylko jednego inwestora. Druga grupa jest odmiennego zdania. Sądzą , że strefa jest potrzebna i jeżeli miasto nie zdecyduje się na podjęcie ryzyka, nigdy nie przekona się czy to było właściwe posunięcie. Należy pukać do każdych drzwi, w celu walki z bezrobociem i to jest ich zasada.To zaledwie koncepty, a jak się wygląda stan rzeczy na rynku pracy w Żywcu?.Patrz tu Żywiec, z racji swego wyjątkowego miejsca na mapie to na dobrym poziomie rozbudowana turystyka, gastronomia oraz baza noclegowa. Restauracje, hogastronomia – sprzedaż apartamentów w rewalu -my wczasowe stale poszukują pomysłowych osób, które z zaangażowaniem i entuzjazmem poświęcą się czynnościom wykonywanym w nowym miejscu pracy.

Zdjęcie w technice rybie oko

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo w Żywcu poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi, handlowcy, czy osoby związane z pracami budowlanymi. Szczególnie, że lada dzień odbędzie się sezon wiosenno-letni, a wraz z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe. To idealne wyjście, przede wszystkim dla tych osób, które nie mają stałego zatrudnienia.Czytaj więcej na

Pozytywem prac sezonowych jest to, że naszym chlebodawcom nie tyle zależy na świadectwach ukończonych szkół, co na naszej aktywności zawodowej oraz chęci rozwoju własnych doświadczeń. Dzięki temu obowiązki mogą być realizowane zarówno przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez doświadczenia.
Które jeszcze zawody są mile widziane na terenie miasta? Dobrym pomysłem jest przejrzeć oferty pracy w internecie.

Nie ustępuj! Prosimy Cię, kontynuuj czytanie (http://procleaner.pl/firma-sprzatajaca-lodz/) fajnych postów. Może Ci teraz udzielimy pomocy? Zapraszamy więc do naszej nowej strony.

Najłatwiej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej tekst, przykładowo: oferty pracy Żywiec – a być może odnajdziemy ofertę interesującej pracy.
Ciąg dalszy