Tani druk

Czy warto być tłumaczem jęz. obcych?

Na początku napiszę, że sam jestem tłumaczem – języka angielskiego. Uważam, że chociaż oczywiście znajdą się bardziej interesujące zawody, to jednak w sumie mogłem trafić dużo gorzej. Trzeba mieć na uwadze, iż jeśli możemy robić na co dzień to co lubimy, to w automatyczny sposób stajemy się szczęśliwymi ludźmi. A w sumie kocham język angielski, dużą frajdę sprawiają mi najróżniejsze zmagania z tym niesamowicie powszechnym językiem. Nie jest powiedziane, że zawód tłumacza językowy jest przeraźliwie nudny.

Przynajmniej w moim przypadku nigdy nie ma mowy o nudzie. Chociaż prawda jest taka, że staram się wychodzić do ludzi, a więc generalnie nie tłumaczę wyłącznie we własnym domu. Nierzadko jest tak, iż tłumacz pracuje wyłącznie w domu, więc po pewnym okresie czasu może trochę się zacząć nudzić, poczuć się nieodpowiednio. Jednak i tak bez cienia wątpliwości warto wykonywać więcej o ofercie – oczywiście jeżeli posiadasz wymagane uprawnienia, a na dodatek biegle znasz jęz. angielski. Zwróć na to trochę większą uwagę.

słownik

Autor: Sharon Mollerus
Źródło: http://www.flickr.com

Nigdy nie możesz rozumować, że mocno przeciętne tłumaczenia są OK: jeśli w istocie znasz język angielski, a do tego nie jesteś leniem, masz niemałe szanse na odniesienie sukcesu. Ciężko miewać co do tego wątpliwości.

Spodobał Ci się tego rodzaju wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna też bez wątpienia wpadnie Ci w oko.

Sam ostatnio tłumaczę, lecz także piszę teksty w jęz. angielskim – sądzę, że to fajny pieniądz. Trzeba także nadmienić, że tłumacze są z reguły niezależnymi ludźmi. Chociaż 100% niezależność nie jest czymś możliwym, to w sumie i tak mamy możliwość żyć swobodniej. Znam ostatnio polskiego tłumacza, który żyje sobie w gorącej Tajlandii.

Chociaż będąc w kraju zarobiłby większe pieniądze, to tak czy siak jest w stanie zarobić niemałe pieniądze (sprawdź ceny). Tajlandia jest rajem – w szczególności dla takich osób, które umiejętnie potrafią podejść do zarabiania drogą internetową. Tak naprawdę mógłbym w tym momencie podać jeszcze więcej atutów zostania tłumaczem. Ciężko sądzić, iż porządny tłumacz, czyli ten, który umiejętnie podchodzi do swojego zawodu, będzie jakoś bardzo narzekał na swój los. Takie są fakty. Zatem: chcesz zostać tłumaczem? W żadnym razie nie chciałbym odradzić. Jednak nie namawiam, ponieważ to musi być tylko Twoja osobista decyzja.