Tani druk

Czy warto czytać opinie internautów o doktorach?

Coraz więcej Polaków korzysta z serwisów internetowych, oceniających lekarzy. Trudno się dziwić chorym, że chcą sprawdzić, komu powierzają swoje zdrowie. Dawniej pogłoski na temat danego doktora znacznie trudniej było uzyskać. Dziś nadal chętniej radzimy się przyjaciół, mimo tego w wielu przypadkach zaglądamy na portale typu dobrylekarz. Podobne działania wymusza także duża konkurencja w branży medycznej. Szybko rośnie liczba tego typu stron www, które zarabiają nie tylko na reklamach, ale też na samych medykach.

lekarz

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego wynika, że pacjenci nie mają do lekarzy ograniczone zaufanie. Powszechny dostęp do informacji sprawił, że są oni odbierani podobnie, jak inni usługodawcy, podlegający ocenie klientów. Od służby zdrowia oczekuje się obecnie nie tylko rzetelności, ale także .Naturalnie analizując problem powinniśmy zadać sobie pytanie, czy faktycznie internet jest godnym zaufania źródłem, jeśli chodzi o tego typu opinie.

Lekarze często irytują się, że opinie na ich temat są niesprawiedliwe. Portale tego typu to także oręż w nieuczciwej walce z konkurencją. W internecie wszakże bez problemu można udawać niezadowolonego pacjenta.

Intryguje Cię ta tematyka? Jeżeli tak, to bez ociągania kliknij tutaj – ta optymalna strona (https://pieczatki.pl/rybnik/) na pewno również okaże się warta zainteresowania.

Zaś wielu lekarzy pracuje nie tylko w szpitalach, lecz również w swoich prywatnych gabinetach. Niestety brak lepszych narzędzi oceny jakościowej służby zdrowia sprzyja podobnym biznesom.

sala szpitalna

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Warto jednak wiedzieć, że serwisy oceniające lekarzy to także intratny biznes. Wystarczy dobrze się przyjrzeć, by pod wpisami zauważyć reklamy. Poza tym firmy zarabiają także na lekarzach. Profile są umieszczane na stronie bezpłatnie, jednak po opłaceniu abonamentu lekarz może kontrolować zamieszczane treści. W ten sposób jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę przykładowo frazę: okulista Kraków, pierwszym wynikiem może być konto na albo .

Czy komentarze z witryny (http://www.zcipajos.pl/oferta/hydraulika) były o tyle ciekawe, że masz ochotę napisać swój? Zachęcamy Cię do tego. Będzie to dla nas duża radość.

Dobrze wypozycjonowana strona główna i droższy pakiet gwarantują wysoką pozycję w googlach. Co więcej na autoryzowanych portalach przeważają raczej pozytywne opinie, co znacznie podważa ich wiarygodność.

Naturalnie wszyscy korzystamy z tego typu portali. Dobrze jest mieć świadomość, że rozczarowani pacjenci znacznie częściej zostawiają swoją opinię, która jest zawsze tylko subiektywną być może bardziej skomplikowanej oceną. Niekiedy zdecydowanie lepiej zasięgnąć porady u przyjaciół, niż obcych ludzi. Nierzadko zdarzają się ignoranckie wpisy na temat lekarzy. Weźmy to pod uwagę, dokonując wyboru na ich podstawie.