Tani druk

Czy zainteresuje nas umowa faktoringowa?

Gdy prowadzimy działalność i pragniemy oferować kontrahentom odsunięty czas zapłaty, ale boimy się, że nie będziemy w stanie się utrzymać, bez natychmiastowego przypływu gotówki, to potrzeba poszukać tu właściwego rozwiązania.

Ma szansę się wówczas okazać, że będzie takie jedno, które zdobywa coraz większe grono zwolenników.
Jak funkcjonuje faktoring dla małych firm?

Małe zakłady muszą posiadać ciągły przepływ finansów, bo jedynie tak będą w stanie się utrzymać. Przez to odpowiednią ofertą tu jest faktoring dla małych firm, polegający na tym, że zawierają umowę z bankiem, który zakupuje ich faktury wystawiane na klientów z odroczonym okresem spłaty. Bank płaci im znaczniejszą część ceny na fakturze, a resztę dostaną wtedy, jeżeli faktura jest zapłacona. To sprawia, że posiadają one finanse (pożyczka leasingowa) na rozwój oraz dalszą pracę, i cały czas wszystko odbywa się płynnie. Taki faktoring dla małych firm to idealne rozwiązanie, bo w razie opóźnienia w spłacie faktury, to bank upomni się o pieniądze, a taka mała firma nie powinna się tym przejmować oraz ma szansę skupić się na tym, na czym rzeczywiście się zna.
Czy wiemy na czym będzie polegać umowa faktoringowa?
Jeśli nie pragniemy się pozbawiać natychmiastowych funduszy, przez wystawienie faktur z odroczonym czasem zapłaty, to koniecznie powinna okazać się być przez nas zawarta umowa faktoringowa. Wówczas damy kontrahentom ewentualność późniejszej zapłaty za usługę, lecz równocześnie samodzielnie będziemy posiadali większość funduszy z tej faktury, dzięki czemu cały czas będziemy mieli szansę działać.

Bezpieczeństwo, jakie oferuje nam taka umowa faktoringowa spowoduje, że znacznie więcej osób decyduje się na jej podpisanie.
Obowiązkowo zobaczmy jakie będziemy posiadali tu ewentualności, tak abyśmy uzyskali świadomość, że to coś dla nas.