Tani druk

Czym jest park technologiczno naukowy oraz jakiego rodzaju ma propozycję dla różnych przedsiębiorców?

Jeżeli zostałeś biznesmenem, który chce proponować swoim interesantom jedynie najnowocześniejsze świadczenia, to dobrym pomysłem mogłoby być zaczęcie współpracy bezpośrednio z ludźmi nauki.

Flaga Unii Europejskiej
Tutaj warto wspomnieć, że istnieją już świadczenia utworzone dla tego typu firm.
Miejsce, w jakim napotyka się biznes oraz nauka to między innymi park technologiczno naukowy. Jest to miejsce, które swoim wyglądem mogłoby przynosić na myśl niewielkie przyjemne osiedle, ponieważ można by tam znaleźć kilka budowli i relaksujące zieleńce, gdzie można bez pośpiechu przemyśleć wiadomości oraz skonsultować się z np. przedstawicielem nauki w sprawach bieżącego projektu. Inna nazwa takiego miejsca to technopark. Jest w tamtym miejscu również właściwa infrastruktura, dzięki której można np. przedstawiać nowiutkie rozwiązania większej liczbie odbiorców.
W Polsce działa dużo takich parków, m.in. w Poznaniu, Opolu, Toruniu czy stolicy Dolnego Śląska. Są także połączenia funkcyjne oraz biznesowe między parkami naukowymi i technologicznymi. Doskonałym przykładem tego typu parku mogą być: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Technopark Gliwice czy chociażby najstarszy polski park – Poznański Park Naukowo-Technologiczny.
Usługi oferowane przez takie parki to pełen zakres wsparcia „miękkiego”, takiego jak szkolenia i fundamentalne doradztwo, oraz specjalistyczne porady (zobacz umowa zlecenie jakie składki) odnoszące się do pieniędzy, litery prawa, reklamy oraz kwestii kierowania działalności gospodarczej.

Propozycja parków obejmuje także wsparcie infrastrukturalne, dostęp do urządzeń serwisowych, pomoc materialną oraz pośrednictwo pożyczkowe.

Emocjonujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij ten link. W tamtym miejscu oczekuje na Ciebie więcej bonusów (https://visaandwork.com/zaproszenie-dla-obcokrajowca/) – one też Cię bardzo zaciekawią.

Dla małych oraz średnich zakładów ważnym atutem parków technicznych jest ich współpraca z instytucjami naukowymi i możliwość transferu technologii do biznesu.