Tani druk

Czym żywić nasze koty?

Bez wątpienia każdy z nas miał za sobą ten dzień, kiedy to ich dziecko uroczyście oznajmia, że chce mieć w domu zwierzę. Cóż wówczas począć? Czy kategorycznie zabraniać malcowi zwierzątka? To zależy od kilku czynników. Głównie, warunków mieszkalnych naszej rodziny.

Jeżeli żyjemy w ciasnym mieszkanku w bloku możemy zapomnieć o dużych rasach, takich jak owczarek, czy bernardyn. Nie zapominajmy także, że za głośny zwierzak będzie przeszkadzać naszym sąsiadom, a przecież nie myślimy o tym, by z nimi wojować. Wtedy dochodzimy do wniosku, że doskonałym zwierzęciem dla naszej rodziny będzie kot.

Kiedy już przyprowadziliśmy do domu kociaka, okazuje się, że oto gościmy w domu absolutnego króla. Kot potrafi być wielkim indywidualistą i nic nie dzieje się bez jego zgody. To on decyduje, kiedy można go popieścić. Zawsze chodzi swoimi ścieżkami. Sam zajmuje się swoją higieną- w końcu, koty to straszne czyścioszki.

Kot domowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeżeli chcemy w jakiś sposób rozpieścić małego drapieżnika, możemy mu zapewnić odpowiednie pożywienie. Na rynku możemy dostać mnóstwo specjalistycznych pokarmów, w zależności od wieku kotka oraz jego codziennej aktywności.

Czy myślisz, że jest konieczność jeszcze jednego sprawdzenia zawartych w tym artykule informacji? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i zweryfikuj witrynę.

Już mnóstwo hodowców się przekonało, że doskonale zdaje egzamin sucha karma dla kota. Wystarczy odwiedzić dowolny internetowy sklep zoologiczny (np. a odnajdziemy tam ogromny wybór pożywienia, takiego jak: Purina karma dla kotów, karmy suche dla kotów taste of the wild, czy Pronature . Każda z nich zawiera wiele składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego wzrostu naszego pupila.

Koty Bengalskie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Nie powinniśmy bowiem raczyć kotka resztkami z naszego stołu, gdyż nie wszystko, co jest dobre dla nas, będzie podobne także dla kota. Dając mu zbilansowany pokarm mamy gwarancję, że nasz zwierzaczek otrzymał właśnie to, co jest mu naprawdę potrzebne. Dzięki temu nasz kociak ma dużo siły i werwy, a jego futerko cudownie lśni. Róbmy zakupy przez internet. W wielu internetowych marketach znajdziemy wiele wspaniałych promocji cenowych, a pokarm będzie przyniesiony nam pod same mieszkanie.