Tani druk

Czym się charakteryzuje umeblowanie mieszkania w modnym stylu vintage?

W ostatnim czasie trendy są powroty do przeszłości. Wpierw w latach dziewięćdziesiątych obserwowaliśmy rozkwit książek historycznych – półki księgarskie gięły się pod ciężarem książek o tejże tematyce.

Również telewizja emitowała dużo programów o tematyce historycznej. Nie możne dziwić wobec tego fakt, że trend ten przedostał się do szeroko pojętej mody. Kiedy jeszcze dołączymy sentyment za PRL, musiało tak być. Styl o którym mowa zwie się Vintage.

Czasem ciężko jest wyszukać rzeczywiście użyteczne źródło, więc jeśli zafrapował Cię omawiany wpis, to bez obawy kliknij tu!

Oznacza on mieszanie nowego ze starym. Może to być dla przykładu umiejętne połączenie współczesnego wnętrza salonu z klasycznym żyrandolem, tak ażeby jedno z drugim się nie wykluczało. Doskonałym przykładem może tutaj być bardzo współczesny sprzęt HIFi a zewnątrz obudowa jakby żywcem ze starego radia . W dodatku to wszystko stojące w nowoczesnym, błyszczącym chromem salonie. W podobnym stylu może zostać umeblowane każde z wnętrz. Wyobraźmy sobie dla przykładu super współczesny salon, po środku sufitu przymocowany jest żyrandole klasyczne z kryształu.

Autor: Technolux

Albo dajmy na to wystrój biblioteczki na wskroś nowoczesny (z plazmą, laptopem), a obok tego stare pióro wieczne ze śladami używania, jednak nie zniszczone. Styl vintage to próba pojednania wody z ogniem, przeszłości dającej nam uczucie bezpieczeństwa z poczuciem komfortu, które daje współczesne wzornictwo oraz technologia. Budzi się taka oto myśl, że w tym prującym jak superszybki odrzutowiec współczesnym świecie, jest cokolwiek co nie przemija, choćby to miało być tylko pióro dziadunia.

Dlatego zatem mogą z sobą w tej samej alkierzy harmonijnie współistnieć lampki nocne nowoczesne i antyczne łóżko małżeńskie odziedziczone po babci. Oba te przedmioty, zarówno nowoczesna lampka nocna i łóżko po babci spełniają swą funkcję i nawzajem się dopełniają. Stare łóżko nadaje pomieszczeniu charakteru a nowoczesna lampka nocna pozwala nam oszczędzić czas (nie potrzeba chodzić za naftą). Podobne pomysły możemy zastosować w łazience, gdzie dzisiejsza wanna może udawać pokrytą patyną wannę babci, jednocześnie oświetlać pomieszczenie będą nowoczesne plafony łazienkowe z żarówkami ledowymi. Nader ważne jest, aby wszystkie elementy ze sobą harmonizowały, podkreślając wzajemnie swoje zalety.