Tani druk

Czym się charakteryzuje umeblowanie mieszkania w modnym stylu vintage?

W ostatnim czasie trendy są powroty do przeszłości. Wpierw w latach dziewięćdziesiątych obserwowaliśmy rozkwit książek historycznych – półki księgarskie gięły się pod ciężarem książek o tejże tematyce.

Również telewizja emitowała dużo programów o tematyce historycznej. Nie możne dziwić wobec tego fakt, że trend ten przedostał się do szeroko pojętej mody. Kiedy jeszcze dołączymy sentyment za PRL, musiało tak być. Styl o którym mowa zwie się Vintage. Oznacza on mieszanie nowego ze starym. Może to być dla przykładu umiejętne połączenie współczesnego wnętrza salonu z klasycznym żyrandolem, tak ażeby jedno z drugim się nie wykluczało. Doskonałym przykładem może tutaj być bardzo współczesny sprzęt HIFi a zewnątrz obudowa jakby żywcem ze starego radia . W dodatku to wszystko stojące w nowoczesnym, błyszczącym chromem salonie. W podobnym stylu może zostać umeblowane każde z wnętrz. Wyobraźmy sobie dla przykładu super współczesny salon, po środku sufitu przymocowany jest żyrandole klasyczne z kryształu.

Autor: Technolux

Albo dajmy na to wystrój biblioteczki na wskroś nowoczesny (z plazmą, laptopem), a obok tego stare pióro wieczne ze śladami używania, jednak nie zniszczone. Styl vintage to próba pojednania wody z ogniem, przeszłości dającej nam uczucie bezpieczeństwa z poczuciem komfortu, które daje współczesne wzornictwo oraz technologia. Budzi się taka oto myśl, że w tym prującym jak superszybki odrzutowiec współczesnym świecie, jest cokolwiek co nie przemija, choćby to miało być tylko pióro dziadunia.

Dlatego zatem mogą z sobą w tej samej alkierzy harmonijnie współistnieć lampki nocne nowoczesne i antyczne łóżko małżeńskie odziedziczone po babci. Oba te przedmioty, zarówno nowoczesna lampka nocna i łóżko po babci spełniają swą funkcję i nawzajem się dopełniają. Stare łóżko nadaje pomieszczeniu charakteru a nowoczesna lampka nocna pozwala nam oszczędzić czas (nie potrzeba chodzić za naftą).

Gdy będziesz potrzebować uzupełniającego materiału odnoszącego się do takiej kwestii, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj (https://superledpoland.pl/kinkiet-led-lazienkowy-lampa-nad-lustro-18w-55-cm). One także będą przydatne!

Podobne pomysły możemy zastosować w łazience, gdzie dzisiejsza wanna może udawać pokrytą patyną wannę babci, jednocześnie oświetlać pomieszczenie będą nowoczesne plafony łazienkowe z żarówkami ledowymi. Nader ważne jest, aby wszystkie elementy ze sobą harmonizowały, podkreślając wzajemnie swoje zalety.