Tani druk

Czytamy książki, które edukują oraz takie, które umilają czas

Należy wydawać sobie sprawę z tego, iż istnieją takie książki, które powinny nas czegoś nauczyć oraz głównie patrzymy do nich w momencie edukacji szkolnej, a są to podręczniki. Robimy to mniej lub bardziej ochoczo, na co bez wątpienia wpływ ma głównie nasze zainteresowanie. Ale istnieją też oraz takie książki, które powinny nam uprzyjemnić czas i po które przeważnie sięgamy sami, z swojej i nie przymuszonej woli.

Historia to ważny przedmiot

książki na półkach

Autor: Spiro Bolos
Źródło: http://www.flickr.com

Należy tu powiedzieć, iż podręczniki do historii są niesamowicie ważne, ponieważ powinny z jednej strony nauczać o czasach minionych, o tym co się wydarzyło, tak by młodzież pragnęła się cofnąć do tych lat, a z drugiej strony muszą być także tak napisane, by pokazywały, iż niektóre rozwiązania nie są najlepsze oraz że należy dokładać wielkich starań, żeby konkretne wydarzenia już nigdy się nie powtórzyły. Jedną z takich ciekawych książek jest podręcznik, który opracował Mikołaj Gładysz Historia 2 część 2 Okres międzywojenny i II wojna światowa, wszystko jest przekazane w sposób klarowny, zrozumiały oraz rzetelny, a co się z tym łączy młodzież z ochotą do niego sięga. Z drugiej strony jeżeli pragniemy uczniów zachęcić do zapoznania się z lotnictwem wojskowym to należy im przedstawić książkę, jaką przygotował oraz napisał Józef Zieliński Polskie Lotnictwo Wojskowe 1945-2010, tam nie tylko wszystko jest właściwie wyjaśnione, ale również mamy okazję się spotkać ze niesamowitymi fotografiami. Sprawdź te książki tutaj:

Zrelaksować też się jakoś musimy

książki na stoliku

Autor: MocaDeco
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją uczniowie, którzy tak mocno zainteresowali się historią, iż sięgają po książki o tej tematyce z swojej woli, a do jednej z gównie czytanych trzeba Krzysztof Nawotka Aleksander Wielki. Książka o dużym władcy, który ma możliwość się poszczycić na pewno wielkimi podbojami. Z drugiej strony jeśli młody umysł dosyć ma już nauki, pragnie odpocząć i niejako przenieść się do odmiennego świata, to z pewnością świetnie robi jeżeli sięgnie po książkę George R.R. Martin Taniec ze smokami ().

Wybór jest ogromny
Na rynku wydawniczym co chwilę ukazują się jakieś bestsellery, a co się z tym wiąże, każdy z prędkością może wyszukać coś dobrego dla siebie, coś przez co będzie miał szanse powiększyć swoją wiedzę, lub dzięki czemu będzie posiadał okazję się wyciszyć, odpocząć i nabrać nowych sił do zmagania się z codziennością.