Tani druk

Dachówka – który produkt warto obecnie kupić, aby zyskać gwarancję satysfakcji oraz wysokiej jakości dachu?

Budowa domu to duży wydatek, toteż nabywając materiały budowlane, trzeba wykazywać się bardzo dużą ostrożnością. Podjęcie nieodpowiedniej decyzji może bowiem skutkować utratą pieniędzy i problemami z późniejszym użytkowaniem budynku.

<www>’ title=’<www>’ style=’margin:4px;’/></p>
<div class=
Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najdroższych elementów każdego domu jest oczywiście dach – do sprawdzenia na tej stronie -. W zależności od tego, jak bardzo jest on skomplikowany, może pochłaniać nawet 40% kosztów całej budowy. Naprawdę istotne jest wobec tego zakupienie odpowiedniej dachówki. Dziś, wielkim zainteresowaniem charakteryzuje się między innymi dachówka płaska, jaka zapewnia atrakcyjny i nowoczesny wygląd dachu. Na dodatek, dachówki tego rodzaju są faktycznie niezwykle szczelne i gwarantują niezbędną termoizolację. Do wyboru są jeszcze dachówki ceramiczne, jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w Polsce i dachówki betonowe, dużo tańsze niż ceramiczne. Które produkty dobrze jest

Dobra termoizolacja dachu oznacza chłodne poddasze latem i ciepłe   zimą

Autor: Röben
Źródło: Röben

wybrać? Dużo zależy od charakteru budynku. Stylistyka dachówki powinna być bowiem przystosowana do bryły nieruchomości oraz jej elewacji, by uzyskać harmonię stylistyczną. Kolor dachówki musi zostać dopasowany do innych elementów domu.

Obecnie, bardzo modne są interesujące rozwiązania, należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji dopasowanie elementów aranżacji może generować więcej problemów. Nietypowe dachówki znakomicie sprawdzają się w budynkach o nowoczesnych kształtach. Tradycyjne domy za to dobrze będą się łączyły z dachówkami klasycznymi (zobacz – dachówka mastylka). Rozmiar kupowanej dachówki powinien zostać przystosowany do ilości płaszczyzn dachu.

Kiedy tych płaszczyzn jest bardzo dużo, wówczas dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup dachówek o mniejszych rozmiarach, co uprości montaż. Szeroka gama kolorów oraz sposobów wykończenia powoduje, że każda osoba będzie mogła wybrać znakomity produkt. Trzeba jednakże pamiętać, że wybierając dachówki zdecydowanie nie można kierować się wyłącznie ceną. Materiały niskiej jakości są bowiem jedynie pozorną oszczędnością, ponieważ dach może w przyszłości przeciekać bądź nie zapewniać zadowalającej izolacji. W związku z tym, w czasie zakupu dachówki przede wszystkim należy zastanawiać się nad jej jakością, a dopiero potem nad kwestią ceny.