Tani druk

Darłówko – doskonały pomysł na urlop 2014|Wakacje w Darłówku

Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Zlokalizowana jest u ujścia do morza Bałtyckiego rzeki Wieprzy, która przedziela ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy umożliwia most zwodzony wybudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w Polsce.

Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i jednocześnie na wybrzeżu zwanym Słowińskim, zlokalizowano darłowski port morski, spełniający zarazem funkcje: handlową, rybacką i turystyczną.

Pomiędzy mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem krąży tramwaj wodny, z którego znakomicie widać cały pas portu. Cumują tutaj zdumiewające jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu metrów i zanurzeniu do czterech metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można dopłynąć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Bardzo dużo tu również jachtów i kutrów rybackich, którymi można udać się na łowienie ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości 22 m.. Obiekt wybudowany został w XIX, aczkolwiek od momentu jego powstania zrobiono tu parę remontów. Ostatni z nich miał miejsce w 1927 r. i od tamtej pory wygląd latarni nie uległ zmianie.

Ogromną atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest po części oddzielona od Bałtyku kamieniami. Występują tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepiej dostosowanym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji urlopowiczów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest pozytywny mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i posiada duże ilości jodu. Innym plusem jest bogata baza turystyczna i w miarę tanie noclegi Darłówko czeka już, bowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest interesującym celem odwiedzin dla pasjonatów historycznych pojazdów wojskowych.

Zobacz inne pokrewne bardzo cenne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tu i przeczytaj więcej w tej ofercie (www.hotelaltus.pl/pakiety).

Corocznie organizowany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy osób, co powoduje, iż impreza jest największą tego typu w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wówczas: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się także pozostałości po nadzwyczaj atrakcyjnym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców. Trzeba także wspomnieć, iż w trakcie stanu wojennego znajdowało się tu jedno z miejsc internowania.

***
Całkowitą propozycję na odpoczynek dwa tysiące piętnaście w Darłówku można wyszukać w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki:
– Darłówko noclegi
– pokoje Darłówko
– Darłówko kwatery
– domki nad morzem