Tani druk

Zadbajmy o sporo wyższą produktywność w naszych przedsiębiorstwach!

Polacy są narodem, który z pewnością ma duże wymagania – chcemy wreszcie mieszkać w tym kraju, gdzie będziemy mieli możliwość zarabiać odpowiednie pieniądze. Niewątpliwie marzymy także o tym, aby polska gospodarka, lecz także różnego rodzaju urzędy, przykładowo skarbówka, cechowały się wysokim poziomem. Dobrze, ale co zrobić, aby nasza sytuacja o wiele szybciej się poprawiała?

Obróbka metalu, blacha

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba stawiać na wysoką wydajność. W żadnym wypadku czymś OK nie jest to by sądzić, że jeśli polskie firmy są sporo mniej wydajne, aniżeli szczególnie te niemieckie, to najzwyczajniej w świecie dościgniemy ich w poziomie rozwoju gospodarczego. Cuda się rzadko zdarzają! Na szczęście wmawianie, iż polskie firmy nie grzeszą ani trochę wydajnością jest bez sensu. Owszem, jest wiele do zreformowania, lecz w żadnym razie nie można od razu zakładać najczarniejszego scenariusza.

Godny uwagi wpis, prawda? Skoro tak uważasz, to poza tym zobacz treść w serwisie (http://tuv.com/poland/pl/kogeneracja.html), którą również bez wątpienia uznasz za wartościową.

Bo gdyby faktycznie tak miało być, ogromne zagraniczne firmy nie inwestowałyby u nas dziesiątek miliardów złotych.

Vanel - producent sprężyn

Źródło: http://www.vanel.com

Pewnie niektórzy wspomną o tym, iż przede wszystkim inwestuje się u nas z takiej przyczyny, że po prostu naszym wielkim atutem, skuteczną kartą przetargową, są kiepskie pensje i spore zwroty podatków – generalnie duże firmy nie mają u nas źle. Jednakże w żadnym razie nie uważajmy, iż tylko o to we wszystkim się rozchodzi. Naprawdę nie jest tak beznadziejnie! Przykładowo polskie sprężyny (odwiedź ten link) są solidne pod względem wykonania, w istocie są relatywnie tanie w produkcji, a do tego codziennie krajowi pracownicy mogą wyprodukować wiele sprężyn. Jednakże to wciąż zbyt mało – w dalszym ciągu musimy powiększyć swoją wydajność.

Dużo zależy szczególnie od poziomu technologicznego w firmy. Są bardzo różne firmy – niektóre są mocno przestarzałe, w sumie trącą PRL-em, lecz na całe szczęście szczególnie w zachodniej części Polski rośnie poziom techniczny. Nie ma sensu bać się, że jeśli polska gospodarka będzie dużo wydajniejsza, to tak naprawdę urośnie stan bezrobocia. Od lat ludzie boją się tego, a w końcu wielce nowoczesna Korea Południowa albo RFN nie są tymi krajami, gdzie szaleje bezrobocie. A więc zadbajmy o większą wydajność, bo w sumie od niej zależy w dużej mierze jakość naszego kraju.