Tani druk

Dla kogo został przyszykowany pit 36?

Kiedy zbliża się czas rocznych rozliczeń, powinniśmy zaznaczyć jaki pit oddać, tak aby wszystko się zgadzało, żeby w prawidłowy sposób pokazać wszystkie nasze zarobki oraz uniknąć obowiązku złożenia korekty.

rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Typów pitów okazuje się być niesamowicie dużo, zatem trzeba wyszukać odpowiednich danych w sieci, a jeśli tam ich nie odnajdziemy, to ciągle można w urzędzie skarbowym zapytać o to, który dokument musimy wypisać, zwłaszcza że ma szansę się okazać, iż musimy tych dokumentów oddać kilka a każdy odmienny. Dlatego wszelkie wątpliwości powinniśmy jak najszybciej rozwiać, żeby nie popełnić błędu i nie okazać się przymuszonym do spędzenia znaczniejszej liczby godzin nad takim rozliczeniem.

Dla kogo jest pit 36?
Gdy prowadziliśmy działalność pozarolniczą, która okazała się opodatkowana na zasadach ogólnych, najmowaliśmy lub dzierżawiliśmy coś, lub część naszych zarobków jest z zagranicy, to właśnie my musimy wypisać PIT 36 – na Pitax.pl, oraz przedłożyć go w odpowiednim urzędzie skarbowym. Okazuje się to tym istotniejsze, że te dochody będą się wiązały z innymi naszymi dochodami, a zatem nieprzedłożenie takiego pita będzie traktowane jako zatajenie przychodów. Gdy obawiamy się, że nie będziemy umieli właściwie sami wypisać takiego dokumentu, to warto poszukać księgowej, która podejmie się takiego zadania, albo skierować się po pomoc do właściwego urzędu skarbowego, gdzie także dostaniemy taką rzetelną poradę oraz przy okazji będziemy mogli wyjaśnić wszystkie nasze wątpliwości.

Ten proponowany artykuł (http://www.ksiegowosc-kruger.pl/uproszczona-ksiegowosc.php) ma ciekawe dane na omawiany temat, zatem, jeśli ta problematyka Cię intryguje, to sprawdź to obowiązkowo.

Jak zawsze najistotniejsze jest tu to, żeby wszystkie informacje wpisać w odpowiednie okienka, gdyż wtenczas wszystko będzie się zgadzało.

Nie pozostawiajmy tego na ostatnią minutę
Nie zostawiajmy rozliczenia na ostatnią chwilę, bo wówczas w pośpiechu może się okazać, że zrobimy jakiś błąd. Lepiej to wszystko zrobić wcześniej, na spokojnie, a w razie niejasności należy je natychmiast objaśniać niż zakładać, że może się uda i jednak zrobimy wszystko tak jak trzeba.