Tani druk

Dlaczego gierki mmorpg są tak wielce popularne?

Świat sieci po brzegi przeładowany jest różnorodnymi stronami, od edukacyjnych po rozrywkowe. Tymczasem jakie przyjemności możemy tam wyszukać. Głównymi są gry, które dzielą się na parę grup w szczególności na strategiczne, planszowe, karciane bądź inne.

ciekawa strona

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Z owych typów bardzo dużą przebojowością cieszą się gry strategiczne. Jak sama kategoria wskazuje, trzeba wyznaczyć taką taktykę i strategię, by zwyciężyć. Niejeden grający musi okazać się jak najlepszym przywódcą. Jedną z owych gier jest niewątpliwie GoodGame Empire. W tej grze przenosimy się w średniowieczny świat, w jakim do naszego zadania należy okazać się właściwym, potężnym zarządcą. Tak jak w każdej grze, rozpoczynamy tak naprawdę od zera, mając tylko zamek jak i kilka zasobów. Z upływem czasu poszerzamy swoje królestwo, chodzimy na bitwy a jednocześnie musimy bronić swoich zdobytych dóbr.

Przede wszystkim należy poszerzyć budynki, które produkują nam w surowce, których potem używamy do rozbudowy następnych budynków oraz wytworzenia wojska. I tak staramy się jak najszybciej pogłębiać swoją rangę w GoodGame Empire. Trzeba także znaleźć sobie sprzymierzeńców, po to byśmy razem bronili swoich własności, swoich zasobów a dodatkowo wzrastali w moc wśród większości przymierzy w świecie. W pierwotnym etapie gry przymierza nie są tak istotne, natomiast razem z działalnością swojego królestwa pozyskanie wsparcia jest wręcz jedyną możliwością przetrwania.

Gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Szczegół scalający gry strategiczne to plan wg, jakiego napisane zostały gry. I tak oto na podstawie koncepcji pisane są gry MMORPG (kliknij tu). W tego typu grach to my sami wybieramy sobie postać i ją tworzymy. Zazwyczaj na wstępie wybieramy sobie jedną z kilku dostępnych postaci. Potem zdobywamy wprawę poprzez wykonywanie zadań, walk z innymi graczami, lub wyprawy na wyjątkowo trudne potwory. Cały czas staramy się polepszać swój ekwipunek i trenować swoją postać. Także w grach rodzaju MMORPG należy stworzyć klan, przymierze i szukać wsparcia w innych graczach. Gry mmorpg to jeden z najmodniejszych rodzai gier na globie. Mówi się że w 2014 roku w taki typ gier na świecie grało co najmniej 70 milionów osób.