Tani druk

Dlaczego korzystnie mieszkać we Wrocławiu? Co gwarantuje stolica Dolnego Śląska i jak się zmieniała przez lata?

Przez dekady źle było w stolicy Dolnego Śląska. W mieście, zrujnowanym przez Drugą Wojnę Światową, nie było widoków na przyszłość. Miasto podupadało, a wszystkie siły skupiono na odbudowie stolicy. Tak było przez cały okres realnego socjalizmu. Lata dziewięćdziesiąte również nie zwiastowały niczego dobrego. Do połowy lat 90.. nie było widać zmian.

zobacz więcej

Autor: johannes tandl
Źródło: http://www.flickr.com

Co dziwne, największa tragedia od zakończenia wojny – powódź tysiąclecia – przyniosła pozytywne zmiany, które trwają do dzisiejszego dnia. Pamiętna powódź nie była oczywiście jedynie zmartwieniem Wrocławia, gdyż jego skutki były odczuwalne w całej południowej Polsce, a także na inne kraje, na przykład, Czechy. Wrocław jednakże, z powodu bliskości Odry, ucierpiał najbardziej z dużych miast. Miasto, które nie prezentowało się zbyt estetycznie nagle zostało zatopione. Zdjęcia zalanej stolicy Dolnego obiegły cały świat, zaniedbane miasto dostało kolejny cios. Jak się kolejno okazało było to początek końca wszystkich nieszczęść, które doświadczyły stolicę Dolnego Śląska w powojennej i najnowszej historii.

Dzięki funduszom na odbudowę Wrocław zaczął się konsekwentnie zmieniać.

Olimpia Port

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom

Właściwe rządzenie miastem i funduszami przeznaczonymi na odbudowę, spowodowało, że Wrocław w ciągu blisko dwóch dekad stał się wizytówką południowo-zachodniej części Polski. Wrocław szturmem wdarł się do czołówki najbardziej interesujących miast w Polsce, co więcej, w wielu rankingach ustępuje tylko stolicy. Wrocław (polecamy https://www.forsel.pl/wroclaw/terminale-platnicze) zyskał swój niezwykły charakter, a ludzie (w większości przesiedleńcy ze Wschodu) mogli poczuć się jak u siebie.

Obecnie Wrocław to jeden z najbardziej popularnych ośrodków akademickich w Polsce. Choć niż demograficzny powoli daje o sobie znać, to we Wrocławiu jest jakby mało widoczny – masa studentów to znak rozpoznawczy tego miasta. Co więcej, prężenie rozwija się rynek nieruchomości, ponieważ coraz więcej osób pragnie mieć nowe mieszkania Wrocław, a studenci – co oczywiste – własne lokum na czas nauki. Popularne są zwłaszcza mieszkania jednopokojowe i mieszkania dwupokojowe. Wydaje się jednakże, że wszystko co najlepsze dopiero przed Wrocławiem. Co prawda, organizacja Euro 2012 była wielkim wyzwaniem, lecz już za rogiem czai się kolejne również prestiżowe wydarzenie – rok i 2016 i Wrocław jako Europejska Stolica Kultury. To będzie kolejne potwierdzenie wyjątkowego skoku cywilizacyjnego Wrocławia i dowód na to, że miasto jest doceniane na kolejnym froncie.

Wejdź na kolejną stronę – tam oczekuje na Ciebie kompleksowy tekst (http://kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki) tego zagadnienia. Zrobiliśmy go dla Ciebie z radością.

Wszystko co najwspanialsze jeszcze przed Wrocławiem, przynajmniej powinniśmy mieć taką nadzieję!