Tani druk

Dlaczego korzystnie zdecydować się na fototapetę? Jakie mamy typy fototapet, na co zwracać uwagę w czasie zakupu?

Jest prawdą, iż przy obecnym stanie zaawansowania fotografii, można z niej praktycznie czerpać w każdej dziedzinie. Z tego także względu odgrywa coraz większą rolę w planowaniu wnętrz. Najlepszym przykładem jest powracająca do łask fototapeta.

Już

fototapeta wybrzeże

Autor: Yinan Chen
Źródło: http://www.flickr.com

jednak jedna fotografia jest w stanie zmienić charakter wnętrza, jednakże zawsze chcemy więcej. Duża ilość fotografii to faktyczna zmiana każdego wnętrza, zaś fototapeta z łatwością zadomowiła się w naszych domach. Jej wielbicieli nie ubywa, a nawet jest ich coraz więcej. Mało kto wie, że pierwsze doświadczenia z fototapetą miały miejsce już około 30 lat temu. Jak jednak na ówczesny prototyp, fototapeta była tworzona z lichego jakościowo materiału, co więcej opierała się na dość ubogiej tematyce.

Polepszana jednakowoż przez wszystkie lata pozwala stworzyć w czterech ściana faktyczne arcydzieła sztuki wnętrzarskiej. Takie tapety najbardziej są lubiane za prosty, szybki oraz niedrogi sposób na dokonanie prawdziwej metamorfozy, i to w różnorodnych miejscach, tak więc fototapety do sypialni są bardzo chętnie wybierane, identycznie do kuchni, do salonu oraz pozostałych pomieszczeń. W zależności od tego, w którym miejscu

fototapeta las

Autor: Ingrid Kreuz
Źródło: http://www.flickr.com

pragniemy skorzystać z tapety, do wyboru mamy różne jej rodzaje. Najbardziej tania jest papierowa, najczęściej wykonana z papieru syntetycznego.

Następna jest winylowa, najbardziej solidna, wodoodporna, wielokrotnie zmywalna, jaka ukrywa drobne niedoskonałości ściany, lecz nie pozwala jej niestety oddychać. Najbardziej droga, lecz również najbardziej efektywna jest zaś fototapeta tekstylna, zaś ta z włókna szklanego odznacza się dużą wytrzymałością, polecana jest nawet jako zamiennik dla glazury w kuchni czy łazience (ważny link). Dzisiaj na rynku istnieje duża oferta producentów fototapet. Oferują oni zarówno gotowe wzory i grafiki, a jednocześnie fototapety na zamówienie. Można więc cieszyć się osobiście przygotowanym zdjęciem w dowolnym pomieszczeniu. Tematyka zaś porusza w sumie każdą dziedzinę życia. Nie ma więc trudności z dobraniem tapety do właściwego wnętrza, i nie jest ważne jakie jest to wnętrze, czy sypialnia czy pokój dziecka. Fototapety bowiem będą dopasowane wszędzie.