Tani druk

Dlaczego oznaczenie hotelu jest tak istotne? O jakich kwestiach powinniśmy w takiej kwestii pamiętać?

Każdy z hoteli musi być oznaczony specjalistycznymi znakami, by łatwiej było się w nim odnaleźć. To miejsce, w jakim przebywają goście, najczęściej przez krótki czas, stąd też niezbędne jest, ażeby każdy był w stanie się w nim poczuć dobrze.

Wyobraźmy sobie, jakby nie było tego rodzaju pomocy, to wtedy w razie jakiegoś nagłego wydarzenia (np. pożaru) nie zdawalibyśmy sobie sprawy, jak działać. Na szczęście regulują to przepisy, więc nie musimy się obawiać, że takie coś będzie miało miejsce.
Każdy hotel, czy to tańszy czy droższy, bo 5-gwiazdkowy powinien zapewnić swoim gościom orientację w takim nowym miejscu.

Zainteresował Cię ten opis? Jeżeli tak, to świetnie – dalsze wpisy (bscav.eu/oferta/tlumaczenia-symultaniczne/) odkryjesz w kolejnym bardzo ciekawym tekście.

Jak wiadomo w rzeczywiście tanich hotelach, które w sumie określa się jako pensjonaty czy kwatery prywatne nie zawsze tak to się prezentuje, jednakże i tak w tej sytuacji zawsze wszystko zależy od właścicieli – gdyż jeśli coś się zdarzy, to przecież tylko oni będą odpowiedzialni za ewentualne uchybienia.

Nie powinniśmy więc tego lekceważyć, a oznakowanie hotelu wydaje się tu obowiązkowe. Nie trzeba też na każdej ścianie zawieszać tabliczek, ponieważ to nie o to tu chodzi, po prostu robimy to tam, gdzie jest to niezbędne, czyli wspomniane wcześniej oznaczenie na wypadek jakby wybuchł pożar. Musi być wytyczona droga ewakuacyjna pożarowa, dzięki jakiej przetrwa jak najwięcej osób.
klient

Autor: Cancillería del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym inne ważne oznaczenia to te związane z newralgicznymi miejscami, tj. schowane schody, progi, przez które można upaść czy zbytnio niski sufIT, w jaki można się uderzyć.

To jedynie najbardziej popularne, lecz jest tego więcej, a najwięcej zależy od tego, w jakim budynku jest hotel – w nowym, jaki został zaprojektowany tak, aby było jak najmniej takich miejsc, a może zaadoptowany został stary, jaki ma swoje słabe miejsca, jakich nie dało się zmienić.