Tani druk

Dlaczego warto dziś podsiadać tytuł magistra?

W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem. Nierzadko słyszy się, że w naszym kraju mamy większą ilość osób z dyplomem, niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda – rzeczywista sytuacja jest nieco inna. W naszym kraju na dzień dzisiejszy posiadamy około trzydzieści dziewięć procent osób z dyplomem wyższej uczelni. Na tle Unii Europejskiej nie jest to nic nadzwyczajnego. W wielu państwach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.

uniwersytet

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to w Polsce także dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż pracowników fizycznych.

Chcesz poszerzyć swoją znajomość rzeczy z owego tematu? Z tą ideą przygotowaliśmy inny watek na nowej stronie – ciekawa kwestia (http://www.polnet.pl/pl/male-zwierzeta/anestezjologia/rurki-dotchawiczne/rurka-dotchawicza-silikonowa) oczekuje tam na Ciebie.

W Polsce często człowiek z wyższym wykształceniem ma o wiele mniejsze możliwości znalezienia dobrej pracy, niż osoba pracująca fizycznie. Najgorzej jest pośród absolwentów studiów humanistycznych. Bez pracy jest wielu filologów, historyków, socjologów. Jeśli już uda im się znaleźć pracę, nierzadko jest to zajęcie nieopłacalne, nierzadko zupełnie nie mająca nic wspólnego z wyuczonym zawodem.

Więcej na

Wielu filologów pracuje na infolinii, czy w innych branżach tego typu, gdzie nie można wykorzystać nabytej podczas studiów wiedzy. W takiej sytuacji niemożliwym wykonywanie pracy na najwyższym poziomie. Osoby w takich sytuacjach najczęściej nie lubią wykonywanego zawodu.

nauka

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

O wiele lepszą sytuację mają w Polsce fachowcy.

Nie czekaj! Jeśli zainteresował Cię ten opis, to wejdź w adres www (https://toc.org.pl/warsztaty-toc/) i zobacz, co dla Ciebie z pasją stworzyliśmy.

Wystarczy wyszukać w internecie frazę “praca spawacz” i poczytać jakie są wynagrodzenia w takich zawodach. Spawanie jest zwykle ciężką pracą, wymagającą wiele cierpliwości. Polega na miejscowym stopieniu materiału w celu ponownego połączenia jego części. Podczas spawania nierzadko stosuje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia przestrzeń między łączonymi elementami. Proces ten wymaga szerokiej wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości rozmaitych substancji. Istnieje bardzo dużo miejsc, w których można nauczyć się spawania. Można zastanowić się nad zrobieniem tego typu kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrze płatną pracę. Pracowników mających określony fach w ręku cały czas poszukuje się na rynku pracy.