Tani druk

Dlaczego warto rozliczyć się z podatku z pracy w innym kraju? Które dokumenty potrzebujemy do uzyskania podatku z pracy u naszych zachodnich sąsiadów?

Osoby zatrudnione poza granicami kraju w poprzednim roku podatkowym mogą starać się o zwrot podatku z takiego kraju. Najprościej będzie skorzystać z biura, które się tym standardowo zajmuje.

Jakiego rodzaju dokumentów będziemy potrzebowali?
W związku ze sporą ilością osób udającą się do naszych zachodnich sąsiadów, spora jest liczba Polaków, którzy starają się zwrot podatku z Niemiec. Ażeby uzyskać zwrot tego podatku potrzebne będzie zaświadczenie odnośnie wpłaconego podatku jak i karta podatkowa. papiery te wskazują zarobki uzyskane przez nas w trakcie roku. Jeśli byliśmy zatrudnieni w paru zakładach, to musimy posiadać zaświadczenia od każdego z byłych pracodawców.
By natomiast postarać się o zwrócenie takiego podatku w inny kraju, to musimy zrobić rozliczenie pit (zobacz wypełnianie pitu 37 krok po kroku) koniecznie zobacz na we własnym kraju.

Zaciekawił Cię opisywany tekst? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj poza tym szczegóły pod adresem, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Z tej przyczyny dobrze jest wykonać to w miarę wcześnie, by nie czekać na nasze pieniądze. Musimy również wiedzieć, iż nawet jeżeli nie mamy potrzebnych dokumentów wymienionych wyżej, to możemy użyć odcinków wypłat, które dostajemy razem z każdą kolejną wypłatą. Na takich zaświadczeniach także znajduje się wiele informacji.

wózek widłowy

Autor: barockschloss
Źródło: http://www.flickr.com
Staranie się o odzyskanie podatku wpłaconego poza granicami kraju nie jest rzeczą wymaganą, natomiast z pewnością sporo ludzi powie nam: rozlicz pit! Nie powinno być w tym nic dziwnego, gdyż faktycznie możemy w ten sposób liczyć na dodatkowy zastrzyk całkiem sporej gotówki, jaka z pewnością będzie przydatna.

Z tego względu nie ma się co zastanawiać, a po prostu pozbierać potrzebne dokumenty oraz udać się do biura. W takim miejscu, gdzie standardowo zajmują się zwrotami, będą mogli pomóc nam z załatwieniem wszystkich formalności.