Tani druk

Dlaczego warto rozliczyć się z podatku z pracy w innym kraju? Które dokumenty potrzebujemy do uzyskania podatku z pracy u naszych zachodnich sąsiadów?

Osoby zatrudnione poza granicami kraju w poprzednim roku podatkowym mogą starać się o zwrot podatku z takiego kraju. Najprościej będzie skorzystać z biura, które się tym standardowo zajmuje.

Jakiego rodzaju dokumentów będziemy potrzebowali?
W związku ze sporą ilością osób udającą się do naszych zachodnich sąsiadów, spora jest liczba Polaków, którzy starają się zwrot podatku z Niemiec. Ażeby uzyskać zwrot tego podatku potrzebne będzie zaświadczenie odnośnie wpłaconego podatku jak i karta podatkowa. papiery te wskazują zarobki uzyskane przez nas w trakcie roku. Jeśli byliśmy zatrudnieni w paru zakładach, to musimy posiadać zaświadczenia od każdego z byłych pracodawców.
By natomiast postarać się o zwrócenie takiego podatku w inny kraju, to musimy zrobić rozliczenie pit (zobacz wypełnianie pitu 37 krok po kroku) koniecznie zobacz na we własnym kraju. Z tej przyczyny dobrze jest wykonać to w miarę wcześnie, by nie czekać na nasze pieniądze. Musimy również wiedzieć, iż nawet jeżeli nie mamy potrzebnych dokumentów wymienionych wyżej, to możemy użyć odcinków wypłat, które dostajemy razem z każdą kolejną wypłatą. Na takich zaświadczeniach także znajduje się wiele informacji.
wózek widłowy

Autor: barockschloss
Źródło: http://www.flickr.com
Staranie się o odzyskanie podatku wpłaconego poza granicami kraju nie jest rzeczą wymaganą, natomiast z pewnością sporo ludzi powie nam: rozlicz pit! Nie powinno być w tym nic dziwnego, gdyż faktycznie możemy w ten sposób liczyć na dodatkowy zastrzyk całkiem sporej gotówki, jaka z pewnością będzie przydatna.

Z tego względu nie ma się co zastanawiać, a po prostu pozbierać potrzebne dokumenty oraz udać się do biura. W takim miejscu, gdzie standardowo zajmują się zwrotami, będą mogli pomóc nam z załatwieniem wszystkich formalności.