Tani druk

Dlaczego warto się uczyć języka naszych sąsiadów? Poznaj odpowiedź…

Przez mnóstwo lat mieliśmy uczulenie na języki naszych wschodnich sąsiadów. Nieprzyjemnie kojarzył nam się język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało się go uczyć. Naturalnie, w poprzednim ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej szkole, od Bałtyku, aż po Tatry. Ale odkąd zyskaliśmy niepodległość, język braci Moskali, pomimo swojej niezwykłej urody, bardziej kojarzył nam się z cierpieniami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta postawa na szczęście ulega zmianie i obecnie wielu młodych ludzi pragnie poznać język naszych potężnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

A przez cały ten czas dyskryminowaliśmy języki naszych równie bliskich słowiańskich pobratymców. Ukraiński czy białoruski funkcjonują dla nas tylko jako odmiana rosyjskiego i nie chcieliśmy traktować ich poważnie, zwłaszcza, że znając tylko rosyjski można się było bez problemu dogadać na obszarze całego Związku Radzieckiego.

książka ukraińska

Autor: felixum8888
Źródło: http://www.flickr.com

A przecież język ukraiński ma wspaniałą historię, również piśmienniczą. Ukraińcy mają swoich wielkich poetów narodowych i twórców literackich, dlatego błędem jest wrzucanie go do tego samego wora z językiem rosyjskim.

Piękno języka ukraińskiego to nie jedyny powód, aby się go nauczyć. Z racji tego, że Ukraina to nasz sąsiad, rozwija się nasza współpraca w dziedzinie ekonomicznej, a także kulturalnej.

Interesują Cię dane na przedstawiany temat? To bardzo dobrze, ponieważ mamy pełny raport (http://www.progresdisplays.pl/), który ma jedynie informacje, których aktualnie wymagasz.

Zakłada się liczne wspólne instytucje oraz wydarzenia. Polscy przedsiębiorcy robią z partnerami z Ukrainy mnóstwo intratnych interesów. Dlatego tak potrzebna jest znajomość języka ukraińskiego. Jeśli chcemy współpracować z Ukrainą, musimy traktować ją jak poważnego partnera, któremu należy się szacunek.

Z tej przyczyny dużo ludzi znajduje potencjał na przyszłość właśnie w tym kraju. Dlatego wybierają kierunki filologiczne albo wykupują kursy ukraińskiego. Jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem jest tłumacz przysięgły ukraiński jak Zelwak. Ten zawód otwiera przed nami mnóstwo możliwości. Jest to także bardzo opłacalne zajęcie. Warto przejrzeć codzienną prasę, aby zobaczyć jak często potrzebne są osoby ze znajomością języka ukraińskiego. Warto skorzystać z tej wyjątkowej szansy, a przy okazji poznać niezwykłą kulturę, tak nam przecież bliską.