Tani druk

Dlaczego warto zapisać się na filologię rosyjską?

Jeszcze jakiś czas temu w Polsce bez entuzjazmu uczyliśmy się języka naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Było to rzecz jasna uwarunkowane politycznie. Z uwagi na to, że język naszych przyjaciół Rosjan był we wszystkich szkołach obowiązkowy, został szybko znienawidzony, jako język nieprzyjaciela. Z kolei, to przecież znajomość rosyjskiego umożliwiała zrobienie wielkiej kariery w dowolnym państwie Bloku Wschodniego.

A przez cały ten okres dyskryminowaliśmy języki naszych innych słowiańskich pobratymców. Ukraiński czy białoruski funkcjonują dla nas tylko jako odmiana rosyjskiego i nie chcieliśmy traktować ich poważnie, tym bardziej, że mówiąc tylko po rosyjsku można się było bez problemu dogadać na terenie całego Związku Radzieckiego.

Jak? Mógłbyś chociażby tłumaczyć rodzime strony internetowe internetowe – bądź odwrotnie. Rosyjskojęzyczny Internet to wielu użytkowników, którzy nieustannie się wzbogacają. Choć i tak trzeba solidnie podejść do wchodzenia do rosyjskiego Internetu, ponieważ to stosunkowo skomplikowane. Można również chociażby tworzyć teksty po rosyjsku.

Zaintrygował Cię ten tekst? Cieszymy się. Pewnie wyrazisz chęć również przeglądnąć kolejne zajmujące informacje? Musisz jedynie wejść na hiperłącze do witryny (http://komornikolesno.pl/licytacje-komornicze/) i już.

Jeśli będą solidne, zapewne będziemy mieli nabywców. Jednakże akurat w przypadku jęz. rosyjskiego największą kasę mamy okazję pozyskać na tłumaczeniu. A wiem co mówię, bo przecież sam jestem tłumaczem rosyjskiego – .

książka ukraińska

Autor: felixum8888
Źródło: http://www.flickr.com

A przecież język ukraiński ma bogatą tradycję, także piśmienniczą. Nasi sąsiedzi zza Buga mają swoich wspaniałych wieszczów narodowych i mistrzów literackich, dlatego błędem jest wrzucać go do jednego wora z językiem rosyjskim.

Szczególnie tłumacz przysięgły języka rosyjskiego Warszawa może zarobić spore pieniądze. W wielkim błędzie są ci ludzie, którzy sądzą, że filologia rosyjska nie jest w stanie dać sporych pieniędzy. Naturalnie nie jestem jakimś krezusem finansowym, lecz można śmiało powiedzieć, iż obrotny filolog, który uwielbia własny zawód, a więc pracuje do późnych godzin, jest w stanie sporo zarobić. Mam nadzieję, że nieco zdołałem Ciebie przekonać. Choć i tak i tak masz prawo do wyboru.

Uroda języka ukraińskiego to nie jedyny powód, aby się go uczyć. Z racji tego, że Ukraina to nasz sąsiad, rozwija się nasza współpraca w sferze ekonomicznej, a także kulturalnej. Zakłada się liczne wspólne instytucje i wydarzenia. Rodzimi przedsiębiorcy robią z kolegami z Ukrainy mnóstwo dochodowych interesów. Z tego powodu tak ważna jest znajomość tego języka. Jeśli pragniemy współpracować z Ukrainą, musimy traktować ją jak poważnego wspólnika, któremu należy się szacunek – idź na mój blog.

Stąd też tłumaczenia rosyjski są obecnie niezwykle cenioną usługą w tej branży. Mnóstwo firm, przygotowując oferty dla swoich partnerów ze wschodu, musi korzystać z pomocy dobrego specjalisty, za które sporo płacą. Dlatego tłumacz języka rosyjskiego ma teraz pełne ręce zleceń. Jest to na pewno bardzo przyszłościowy zawód i warto się uczyć w tym kierunku. Oczywiście, wymaga on olbrzymiego nakładu ciężkiej i wytrwałej pracy, ale bez wątpienia ten trud prędko się zwróci. Najtrudniejsze są pierwsze lata, kiedy trzeba przebić się przez konkurencję i pozyskać stałych klientów. Tłumacz, który zdoła wyrobić sobie uznanie w tej branży, jest w stanie dyktować własne warunki i ustalać dowolne stawki.