Tani druk

Do czego potrzebne są ludziom kantory

Kantory w Polsce zaczęły się pojawiać dopiero po transformacji systemowej. W latach osiemdziesiątych i wcześniej nie można było swobodnie wymieniać waluty. Nie oznacza to oczywiście, że taki proceder nie miał miejsca. Kantory może i nie istniały, ale osoby, które wymieniały walutę istnieli. Takie osoby powszechnie nazywano cinkciarzami. Był to jednak fach nielegalny i można było za zajmowanie się nielegalną wymianą waluty pójść do więzienia.

Wymiana walut to dziś standard

plik banknotów zagranicznej waluty

Autor: Stan Dalone
Źródło: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy oczywiście nie tylko nie jest wymienianie pieniędzy zabronione, ale stanowi formę prowadzenia normalnej działalności gospodarczej – . Jako pierwszy w naszym kraju otworzył się kantor w Świecku, a stało się to w roku tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym dziewiątym. W ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy było w naszym kraju niespełna trzy tysiące, natomiast rok później było ich już niespełna cztery tysiące.

Naturalnie, że w sieci odnajdziesz pasjonujące tematy.Na omawiany temat również przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź do treści (https://kwit.com.pl/)!

Daje to mniej więcej również pogląd na to, jak popularne było wymienianie pieniędzy w okresie PRL-owskim.

Co zrobić, aby otworzyć kantor?

Obecnie aby otworzyć kantor należy oczywiście spełniać bardzo dużo regulacji prawnych, jako że każda tego typu placówka jest szczegółowo kontrolowana przez państwo, a do tego wszystkiego koniecznym jest otrzymać specjalne zezwolenie na otwarcie kantoru.

Zmiany na rynku

Na przestrzeni lat ilość takich miejsc powoli zmniejszała się. Taki stan rzeczy był następstwem tego, że osoby prowadzące kantory co raz mniej zarabiali. Usługi wymiany walut stały się mniej rentowne, ponieważ powoli stabilizowała się gospodarka, ponadto nastąpił rozwój współczesnej bankowości, również elektronicznej, gdzie przewalutowanie można zrobić wirtualnie, nie wychodząc z domu, ponadto oczywiście spadła inflacja.

Jeżeli prezentowany tekst jest dla Ciebie interesujący, odwiedź odnośnik (https://transcomp.pl/oferta/ewidencja-drog/), a dowiesz się większą ilość informacji, jakie Cię niezwykle zaciekawią.

Kantory przy granicach i na lotniskach

Kalkulator, pieniądze

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Kantor wymiany walut Wrocław na dzień dzisiejszy poza informowaniem jaki jest kurs euro oczywiście wciąż zajmuje się wymianą walut. Jest to w szczególności potrzebne na przejściach granicznych, czy lotniskach, gdzie często ich ilość jest rzeczywiście wyjątkowo duża. Naturalnie kantory są cały czas też w dużych miastach, jednak już nie w tak dużej ilości jak na początku lat dziewięćdziesiątych. Niejeden kantor Wrocław znajduje się w Rynku miasta, ale na peryferiach miasta raczej się takie placówki nie otwierają.