Tani druk

Dobre zamki i drzwi antywłamaniowe z całą pewnością są istotnym elementem ochrony mieszkania, ale czy wystarczającym?

Jeśli nasz dom lub drzwi do niego nie jest właściwie widoczne z ulicy, złodziej może spokojnie pracować nad ich wyłamaniem. Prócz tego nie musi się męczyć z zamkiem i solidnymi drzwiami.

Ławka w parku

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

Bez problemu wejdzie przecież oknem. Sposobem na utrudnienie mu pracy jest wyposażenie mieszkania w system alarmowy. Już tylko informacja mówiąca, że dom jest zabezpieczony alarmem jest skuteczna. Na zewnątrz wystawimy przecież informację z ostrzeżeniem. Wśród miast, gdzie odszukamy firmy zakładające systemy alarmowe (super systemy alarmowe Gdynia) Grójec nie jest wyjątkiem. Szeroko znanym i kojarzonym takim systemem jest instalacja alarmowa składająca się z czujników ruchu w lokalach, klawiaturą przy drzwiach i z sygnalizatorem ostrzegawczym na ścianie (sprawdzone systemy alarmowe w Grójcu – Sama zasada systemu alarmowego jest ciut mocniej złożona. Składa się na nią zespół powiązanych jednocześnie urządzeń, które są w stanie wykryć włamanie i alarmują, zazwyczaj sygnalizacją świetlną oraz ostrym sygnałemwłamanie (koniecznie – all-secure.pl/)powinien reagować na zdarzenia ostrzegawcze, takie jak otwieranie drzwi oraz okien, poruszanie się osób w polu ich widzenia, bicie szyb, niszczenie drzwi i powiadamiać o zdarzeniu właściwą osobę, czyli właściciela poprzez linię telefoniczną, komórką czy Internet, albo ochronę obiektu. Świetnym więc uzupełnieniem instalacji alarmowej może być współpraca z firmą specjalizującą się monitoringiem (dobry monitoring w Grójcu). Wśród miejscowości w których odszukamy firmy, które oferują monitoring Grójec nie jest wyjątkiem.

Bardzo często bywa tak, że żaden z słyszących alarm nie reaguje na wycie alarmu, my sami nie mamy możliwości przyjazdu do domu. Interwencja firmy ochroniarskiej może okazać się kluczowa.