Tani druk

Dobrze oświetlona impreza to podstawa

Sporo ludzi wydaje sobie sprawę z tego, że niesamowicie ważną rolę podczas koncertu oraz różnorakiego rodzaju wystąpień na scenie odgrywa światło. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą dobrze pokazani, jak i również zależy od tego też to, czy widzowie będą ciągle przywoływani na tą scenę, czy będą umykali spojrzeniem gdzieś na bok, bo światła na scenie będą na przykład zbyt mocne i okaże się, iż nie są w stanie spoglądać na estradę.

wnętrz (klikaj) sceniczne to ważna sprawaJeśli zastanowimy się nad tym, jak dużo żarówka, lamp oraz kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to z pewnością będziemy pełni podziwu dla ludzi, którzy się tym zajmują. Szczególnie iż należy bardzo uważnie rozstawić każdą lampę, tak by oświetlała ona to, co musi pokazywać. Na dodatek jeszcze trzeba tutaj wiedzieć, że taka scenografia eventowa, często w znacznej mierze zależy właśnie od oświetlenia. W odpowiedniej chwili na odpowiednią osobę powinien paść dany kolor światła, tak aby podkreślić spokój konkretnej sceny, lub udowodnić jak niebezpieczne jest to, co aktorzy odgrywają w tej chwili. Jeżeli wnętrz (dodaj serwis do stron zaufanych) nie zadziała, lub zjawi się z opóźnieniem, to może się okazać, iż zniknie calutki ten niesamowity efekt.

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

Oświetlenie koncertowe to kolorowe światłaJeśli jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie jedynie samą muzyka, która jest grana, lecz także i całą otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak pojawiają się różnokolorowe snopy światła, jak raz przecinają scenę oświetlając muzyków, a innym razem lecą po tłumie.

Oświetlenie koncertowe powinno być na ruchomych lampach, tak aby czasem nie świeciło cały czas w jedno miejsce, gdyż wtedy nie będzie dawało takiego świetnego wrażenia. Dodatkowo także warto tutaj zaznaczyć, że takie oświetlenie wymagania nieprawdopodobnej czujności operatorów, tak żeby w odpowiedniej chwili się zjawiało i żeby w odpowiedniej chwili świeciło w dobrze określone miejsce.
Odpowiedzialność za oświetlenie jest bardzo spora
Z pewnością należy powiedzieć, iż odpowiedzialność za oświetlenie jest niesamowicie spora, bo niesamowicie sporo od niego zależy. Zwłaszcza kiedy za jego pomocą pragniemy podkreślić to co dzieje się na scenie, to co chcą nam przekazać muzycy czy artyści. Jakby nie było, bez wątpienia warto tutaj myśleć o tym, w jaki sposób możemy jeszcze to oświetlenie ulepszyć.