Tani druk

Doradca zawodowy – jaki dokładnie jest zakres jego obowiązków oraz jakich informacji możemy dowiedzieć się w trakcie spotkania?

Nie jednokrotnie poprzez swoje życie zastanawiamy się, czym moglibyśmy się zajmować. Wielu spośród nas w ogóle nie posiada na siebie żadnego pomysłu i męczy się, próbując odszukać „własną drogę”.

Tymczasem istnieje ktoś, kto może dopomóc naszym osobom ją znaleźć, oceniając nasze własne predyspozycje mentalne, jak i fizyczne, podsumowując wszystko w taki sposób, aby znaleźć dla nas idealne zajęcie. Kto to dokładnie jest? Dowiesz się odczytując nasz felieton!
spółka

Autor: Tom Chapman
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas jest w jakiejś rzecz dobry, jednak nie wszyscy potrafią to w sobie zobaczyć. Dlatego właśnie w trakcie wieków pokazali się ludzie, którzy pomagają innym w odnalezieniu swoich zalet no i ukazują im, jak mogą jego zalety wykorzystać w praktyce. Doradca zawodowy – sprawdź to koniecznie – – gdyż tak nazywa się taka osoba – posiada za zadanie pomóc nam w wyborze kariery oraz znaleźć odpowiedni kierunek szkoły, abyśmy mogli ów cel pozyskać. Bierze wtedy pod uwagę dosłownie wszystko – nasze predyspozycje fizyczne oraz emocjonalne, sytuację życiową, obecny w danej chwili rynek pracy i tym podobne. Czego jednakże dokładnie po dowiadujemy się u takiego typu doradcy? A więc poza wspomnianymi powyżej rzeczami doradca pokaże nam jak: efektywnie szukać roboty, jak napisać swoje CV i list motywacyjny, czy jak przygotować się do jakiejś rozmowy kwalifikacyjnej, nie napomykając już na temat tego, iż może nam pokazać jak założyć własną firmę, czy też w jaki sposób móc lepiej się komunikować wraz z innymi ludźmi.

Warto mieć świadomość, że takiego typu doradcą nie może być każdy – albo inaczej, nie każdy z nas do końca się do tego nadaje. Dobry doradca tego typu wyszczególnia się wiarygodnością, kompetencją oraz ponad wszystko – byciem obiektywnym.