Tani druk

Polecane wyposażenie do wykwalifikowanego dentysty

Spora grupa dentystów po zdobyciu odpowiedniej praktyki decyduje się na otworzenie własnego gabinetu dentystycznego i zaczęcie pracy na swój rachunek. Lecz trzeba zabrać się do tego z rozsądkiem, ponieważ jest dużo rzeczy, o których należy pomyśleć, a i koszty tego typu prac nie są niskie.

gabinet dentystyczny

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com
Przede wszystkim trzeba rozpocząć od wynajęcia jakiegoś lokalu na swój gabinet. Lokalizacja oczywiście będzie istotna, w pobliżu powinien być jakiś parking dla pacjentów, a sam lokal raczej powinien znajdować się w miejscu, do którego prosto dotrzeć. Można przyjąć, że na wymagania jednego stomatologa całkowicie powinna wystarczyć powierzchnia osiemnastu metrów kwadratowych.

Musi zmieścić się tam poczekalnia, ubikacja oraz gabinet. Umeblowanie powinno być z łatwo zmywalnych materiałów, już przy projektowaniu bezwzględnie trzeba przypilnować tego, aby wyposażenie oraz meble było zgodne z przepisami sanepidu. Należy pomyśleć o niepełnosprawnych osobach i zaplanować wszystko pod nich, a dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo w samym gabinecie, stosując na przykład odporne na wybrudzenia materiały antypoślizgowe.

A odpowiedni sprzęt? Nie zawsze pierwsze co przychodzi na myśli dentyście to sterylizacja i dobry autoklaw.

Po umeblowaniu lokalu przyjdzie czas na wyposażenie wnętrza gabinetu. Tu cenowa rozpiętość jest ogromna, lecz bez kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych przeważnie trudno myśleć o odpowiednim wyposażeniu. Lecz nie opłaca się tu robić za dużych oszczędności. Gabinet projektuje się pod kątem użytkowania przez kolejne kilkanaście lat, i zakup urządzeń umożliwiających dalszą rozbudowę spowoduje, że w przyszłości będzie można uniknąć jego niepotrzebnej wymiany.

Podstawowym elementem wszystkich gabinetów jest fotel stomatologiczny, na jakim przyjmowani są pacjenci.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju inne informacje (https://grimp.pl/)? To świetnie, gdyż masz możliwość wejść na następną stronę i tam przeanalizować dokładne posty.

Fotel będzie najczęściej połączony z dentystycznym panelem, na którym montuje się wszystkie potrzebne przyrządy oraz urządzenia, takie jak na przykład ssak, piaskarka, kamera albo turbina stomatologiczna. Ważnym elementem gabinetowego wyposażenia powinien także być autoklaw, w jakim można wysterylizować stosowane wcześniej narzędzia. Oczywiście warto również nabyć sporo potrzebnego wyposażenia, takiego jak na przykład turbiny, bakteriobójcze lampy czy lupy medyczne.