Tani druk

Doskonały sposób na utrzymywanie porządku na biurku

praca z dużą ilością dokumentów może czasami niestety przysparzać wielu problemów. Gwarancją sukcesu jest jednak właściwe ich oddzielenie oraz archiwizacja, która może dopomóc utrzymać ład.
Co jednak robić z tymi dokumentami, które niedawno do nas trafiły i jakich będziemy potrzebowali już niebawem – odpowiedź jest niezwykle łatwa.

warzywa

Autor: MichaelaPhotos.
Źródło: http://www.flickr.com
drzwi wejściowe

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Trzeba odkładać je na tacki do dokumentów. Może w czasie powszedniej, często dość monotonnej pracy nie zdajemy sobie sprawy, ale tacka na dokumenty jest niezwykle użyteczna. Zazwyczaj odkładamy na nie te dokumenty, które oczekują na dalsze prace, przykładowo faktury, wstępne analizy czy sprawozdania albo projekty na etapie przygotowywania. Tzw. korytka na dokumenty niezwykle się przydadzą także w tych sytuacjach, kiedy chcemy przechowywać pod ręką ważne dla nas dane, po które dość często sięgamy. Możemy w takiej sytuacji wyznaczyć specjalną tackę do ich magazynowania.
Pamiętajmy, że nie zawsze takie tacki przydadzą się do archiwizacji. Znacznie lepiej sprawdzą się jako chwilowy zbierak na dokumenty, niż ustawiony na stałe punkt archiwizacji. Do tego celu zdecydowanie korzystniej wypadną specjalnie oznaczone segregatory lub teczki. Na takiej tacce najlepiej będzie odkładać bieżące dokumenty, dla przykładu te do podpisania lub te zostawione przez innych pracowników i oczekujące na bardziej odległe czynności. Tacka nie służy głównie do archiwizowania, a do bieżącego usprawnienia pracy. Kupując tego typu produkt jak opisywana tacka na dokumenty, musimy, oprócz osobistych preferencji estetycznych, zwrócić również uwagę na kwestie praktyczne. Jedną z takich kwestii jest podłoże, zatem na przykład blat biurka czy też regału, na jakim ustawimy szufladę na dokumenty.

Jeżeli jest ona śliska, to korzystniej zdecydować się na tackę plastikową lub taką, która będzie miała antypoślizgowe gumki. Dzięki takiemu rozwiązaniu przyczepi się do blatu, my zaś będziemy mieć pewność, że nie sprawi trudności w czasie wykonywania czynności w biurze.